AKTUÁLNĚ / Společnost

16.9.2011

V Brně na Kamenném vrchu slavnostně otevřou novou rozhlednu

BRNO

V sobotu 17. září ve 14 hodin bude slavnostně otevřena nově opravená rozhledna na Kamenném vrchu v lesoparku nad ulicí Raisovou v Brně. Během letošního léta se tak podařilo dokončit obnovu lesoparku, který kdysi tvořil rekreační zázemí pro pacienty ozdravovny i ostatní obyvatele Brna.

Po mnoho let byl lesopark ponechán přirozenému vývoji, ale i chátrání, v zeleni ukryté stavby pomalu propadaly zapomnění. Nyní se část z nich vrací do života.

Na obnově zeleně za 6 milionů korun se podílelo finančně Statutární město Brno a Evropská unie (z operačního fondu ŽP).  Rekonstrukci rozhledny a dalších architektonických prvků, úpravu cest a mobiliář včetně informačních tabulí  za zhruba 4 miliony korun v lesoparku zaplatila Městská část Brno Nový Lískovec. Z toho zhruba 1 milion korun tvořil příspěvek EU na projekt Urbspace – zlepšování kvality í veřejných prostranství.

„Pro Nový Lískovec je to velká událost.  Ještě před několika lety jsem ani já nevěřila, že se toto krásné rekreační zázemí naší městské části podaří obnovit. Díky mnoha lidem, kteří přispěli v průběhu přípravy  vzpomínkami, ale i historickými materiály, se celá vize obnovy lesoparku mohla proměnit v realitu. Rekonstrukce rozhledny je přispívá rovněž k rozšíření nabídky pro milovníky brněnského funkcionalismu,“ řekla starostka městské části Ing. Jana Drápalová.

Autor / zdroj: Mgr. Martin Ander

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA