AKTUÁLNĚ / Společnost

20.10.2011

Společnost Čisté nebe kritizovala v Havířově ministra životního prostředí

HAVÍŘOV

Otevřený dopis předala ve čtvrtek v Havířově za obecně prospěšnou společnosti Čisté nebe Markéta Ubíková ministrovi životního prostředí Tomáši Chalupovi (ODS). Stalo se to v přestávce jednání pracovní skupiny zabývající se znečištěným ovzduším v Moravskoslezském kraji.

"Akční plán, který má řešit znečištěné životní prostředí v Moravskoslezském kraji, je podle našeho názoru jen velmi vágním dokumentem, který k ničemu nezavazuje," uvedla Ubíková. V dopise je 37 dotazů, na které požaduje sdružení od ministerstva odpovědi. Dopis je společnou iniciativou nejen občanů z Čistého nebe, ale také z občanských sdružení Vzduch, Zelená pro Vratimov, Občanské poradenské středisko a Pozitivní projekty.

Podle iniciátorů dopisu nesplňuje akční plán pro Moravskoslezský kraj základní předpoklady takového dokumentu. Nejsou v něm jasně stanovené cíle, chybí časová souslednost jednotlivých aktivit, konkrétní zodpovědnost za jejich realizaci. Podle Ubíkové je ministerstvo životního prostředí nedostatečně otevřené vůči veřejnosti, se kterou by mělo více komunikovat.

"Musím se takto angažovat. Vadí mi, že místo, abych sháněla kočárek, tak porovnávám kvality čističek vzduchu do domácností. A protože inverzní situace jsou v Moravskoslezském kraji rok od roku horší, bojím se, že se svým miminkem, které se má v na začátku zimy narodit, půjdu poprvé ven až po pár měsících," doplnila Ubíková, která bydlí ve Frýdku-Místku.

V pracovní skupině, která má řešit znečištěné ovzduší v Moravskoslezském kraji, jsou spolu s představiteli ministerstva životního prostředí také zástupci sedmi měst - Ostravy, Frýdku-Místku, Havířova, Karviné, Bohumína, Českého Těšína a Třince, a dále různých orgánů státní správy. Skupina se schází každý měsíc, poprvé to bylo v září v Ostravě.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA