AKTUÁLNĚ / Společnost

22.12.2012

Jihlava pořídí kvůli vandalům další kamery

JIHLAVA

Rada města Jihlavy odsouhlasila umístění dvou nových kamer na budově základní školy v Jungmannově ulici. Škola tímto krokem chce zamezit dalším čmáranicím na stěně školy, kde se opakovaně objevily rasistické nápisy.

Na tuto zeď „neviděla“ kamera, která už na škole slouží, a autor nápisů to zřejmě věděl.

„Nemáme žádnou radost z toho, že kamer přibývá. Nicméně kvůli několika málo jedincům musíme k takovým opatřením přistupovat. Snad to pomůže k ochraně majetku a zamezení nežádoucích projevů,“ povzdechl si primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Náklady na pořízení kamer se pohybují kolem 25 tisíc korun a budou uhrazeny z rozpočtu školy. Kamery budou napojeny na síť městské policie.

Autor / zdroj: Radek Tulis

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Děti v Olomouckém kraji se můžou těšit na nové dopravní hřiště

Tři milióny korun uvolní příští rok Olomoucký kraj na výstavbu a obnovu dětských dopravních hřišť. Děti tak dostanou moderní zázemí pro tréninkové jíz

Post

Nechte se unést kouzlem Vánoc ve skleníku Fata Morgana

Jak si doma vykouzlit dokonalou vánoční atmosféru? Inspirujte se jedním ze stylů, které jsou letos „in“. Učarují vám něžné barvy nebeských Vánoc, harm

Post

Vánoce ve Valašském Meziříčí: Zpívání koled na náměstí, adventní zvyky i vyřezávaný betlém

Vánoce ve Valašském Meziříčí budou opravdu bohaté. Tradiční vánoční trhy odstartují v pátek 7. prosince. Hodnotný program nabídne vystoupení populární

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA

Aktivní Dítě