AKTUÁLNĚ / Společnost

22.12.2012

Jihlava pořídí kvůli vandalům další kamery

JIHLAVA

Rada města Jihlavy odsouhlasila umístění dvou nových kamer na budově základní školy v Jungmannově ulici. Škola tímto krokem chce zamezit dalším čmáranicím na stěně školy, kde se opakovaně objevily rasistické nápisy.

Na tuto zeď „neviděla“ kamera, která už na škole slouží, a autor nápisů to zřejmě věděl.

„Nemáme žádnou radost z toho, že kamer přibývá. Nicméně kvůli několika málo jedincům musíme k takovým opatřením přistupovat. Snad to pomůže k ochraně majetku a zamezení nežádoucích projevů,“ povzdechl si primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Náklady na pořízení kamer se pohybují kolem 25 tisíc korun a budou uhrazeny z rozpočtu školy. Kamery budou napojeny na síť městské policie.

Autor / zdroj: Radek Tulis

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Valašské záření nabídne Olympic a další hudební hvězdy

Dramaturgie jednadvacátého ročníku multižánrového festivalu Valašské záření 2019 opět nabídne spoustu hudebních lahůdek.

Post

Vysokomýtské dialyzační středisko má za sebou první rok provozu

Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, již jeden rok funguje moderní dialyzační středisko Freseniu

Post

V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory

Malá, ale praktická. Taková je nová bohumínská příručka pro ty, kteří pečují anebo začínají pečovat o své blízké v důchodovém věku, kteří se už bez ci

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA