AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Mentolky Charitky.
Mentolky Charitky.
Autor / zdroj: charitky.com
4.2.2013

Charitky – unikátní šance pro děti

Charitky zaznamenaly za pouhých 9 měsíců své existence úspěch. Unikátní projekt dokázal v roce 2012 předat dále na podporu dětí téměř 188.000 Kč.

Jedenáct firem, mezi kterými je například společnost T-mobile, Volkswagen, RWE nebo AC Nielsen, se zapojilo do jedinečné formy podpory dětí prostřednictvím projektu Charitky. Název svádí k zaškatulkování mezi klasické charitativní projekty, ale první zdání může klamat. Charitky jsou originální! Každá firma se chce zviditelnit. A projekt Charitky nabízí výjimečný způsob personifikovaného firemního sdělení. Ono totiž není reklama jako reklama! Charitky jsou společensky odpovědným reklamním médiem, jenž pomáhá dětem a podporuje jejich rozvoj.

Charitky jsou konkrétně mentolky či žvýkačky v patentovaném obalu. Firma si na ploše o velikosti A5 nechá natisknout své vlastní reklamní sdělení a přitom podporuje děti! Z ceny každé krabičky je prostřednictvím Charitek věnováno 10% na pomoc dětem do 18 let a na podporu jejich rozvoje.

Příspěvky jsou takto darovány jednotlivým neziskovým organizacím. Ty je pak předávají přímo vybraným dětem či na vybrané projekty přímo děti podporující. Komu jsou příspěvky předány si Miriam Janyšková, ředitelka projektu, důkladně hlídá: „Základní myšlenkou je pomoci přímo dětem. Jednotlivé projekty, konkrétní děti, cíleně vyhledáváme a následně firmám doporučujeme.“

„Nejedná se o charitu v tom obecně známém slova smyslu. Charitky umožňují firmám být společensky odpovědné a dávají jim možnost vyjádřit jejich postoj k současné společnosti,“ zdůrazňuje Miriam Janyšková.

Inspirací názvu celého projektu byli tři Grácie neboli Charitky. Tři dcery nejvyššího boha Dia. Symbolizují radost, přejícnost a laskavost. A přesně o tom je projekt Charitky - přináší dětem radost od přejícných a laskavých firem a lidí.

Věříme, že tato forma společensky odpovědné reklamy bude v naší republice nacházet čím dál více příznivců. Věříme, že firmy, a tím i my všichni, se zastavíme a zamyslíme nad svou budoucností a jejím dalším vývojem. Charitky se snaží ovlivňovat budoucnost a podporovat společnost tím nejpřirozenějším způsobem, prostřednictvím našich dětí.

Autor / zdroj: Pavlína Straková

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kladeňáci si sdílená kola oblíbili – denně se vydají na stovky jízd

Nový systém sdílených kol, který spustilo město Kladno na přelomu května a června, Kladeňáci využívají hned od počátku, a ve stále větší míře.

Post

Západní Afrika – Tradice i současnost

Krajská vědecká knihovna v Liberci v úterý 18.9. v 18:00 nabízí vyprávění cestovatele a fotografa Tomáše Kubeše z šestiletého putování po Západní Afr

Post

Místo rytířů či zbrojnošů tentokrát obsadí Slezskoostravský hrad záchranáři a zdravotníci

Hrad žije první pomocí. Tak se jmenuje akce, kterou v sobotu 22. září ožije Slezskoostravský hrad. Jedná se o největší akci zaměřenou na poskytování p

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA