AKTUÁLNĚ / Společnost

14.8.2014

Kaple na Santonu už má zase věžičku

TVAROŽNÁ

Loni v říjnu byla z kaple na kopci Santon u obce Tvarožná ukradena věžička, zatím neznámým zlodějem kovů. Projekt Austerlitz inicioval veřejnou sbírku, kterou vyhlásila obec Tvarožná.

Díky této sbírce, když prvními donátory byli m.j. AusterlitzPro s.r.o. producent rekonstrukcí bitev právě pod kopcem Santon, nebo jihomoravský hejtman JUDr Michal Hašek,/ který věnoval ze soukromých prostředků částku 10 000 Kč/ , se podařilo vybrat okolo 140 000 Kč.

Obec Tvarožná dodala dalších cca 250 000 Kč a tak má kaple nejen novou věžičku, ale celou střechu, včetně krovů. Celá rekonstrukce proběhla pod přísným dohledem památkářů.

Obec Tvarožná i Projekt Austerlitz děkují všem dárcům, bez kterých by se tato rekonstrukce podařila jen s velkými obtížemi

Slavnostní předání kaple veřejnosti proběhne jako předznamenání Napoleonských dnů v pátek 15.8.2014 v 17.00 hod přímo na kopci Santon, za účasti starosty obce Tvarožná, zástupců Jihomoravského kraje a členů Středoevropské Napoleonské Společnosti C.E.N.S. v uniformách z období napoleonských válek.

Autor / zdroj: Miroslav Jandora

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Valašské záření nabídne Olympic a další hudební hvězdy

Dramaturgie jednadvacátého ročníku multižánrového festivalu Valašské záření 2019 opět nabídne spoustu hudebních lahůdek.

Post

Vysokomýtské dialyzační středisko má za sebou první rok provozu

Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, již jeden rok funguje moderní dialyzační středisko Freseniu

Post

V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory

Malá, ale praktická. Taková je nová bohumínská příručka pro ty, kteří pečují anebo začínají pečovat o své blízké v důchodovém věku, kteří se už bez ci

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA