AKTUÁLNĚ / Společnost

14.8.2014

Kaple na Santonu už má zase věžičku

TVAROŽNÁ

Loni v říjnu byla z kaple na kopci Santon u obce Tvarožná ukradena věžička, zatím neznámým zlodějem kovů. Projekt Austerlitz inicioval veřejnou sbírku, kterou vyhlásila obec Tvarožná.

Díky této sbírce, když prvními donátory byli m.j. AusterlitzPro s.r.o. producent rekonstrukcí bitev právě pod kopcem Santon, nebo jihomoravský hejtman JUDr Michal Hašek,/ který věnoval ze soukromých prostředků částku 10 000 Kč/ , se podařilo vybrat okolo 140 000 Kč.

Obec Tvarožná dodala dalších cca 250 000 Kč a tak má kaple nejen novou věžičku, ale celou střechu, včetně krovů. Celá rekonstrukce proběhla pod přísným dohledem památkářů.

Obec Tvarožná i Projekt Austerlitz děkují všem dárcům, bez kterých by se tato rekonstrukce podařila jen s velkými obtížemi

Slavnostní předání kaple veřejnosti proběhne jako předznamenání Napoleonských dnů v pátek 15.8.2014 v 17.00 hod přímo na kopci Santon, za účasti starosty obce Tvarožná, zástupců Jihomoravského kraje a členů Středoevropské Napoleonské Společnosti C.E.N.S. v uniformách z období napoleonských válek.

Autor / zdroj: Miroslav Jandora

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Děti ve Frenštátě pod Radhoštěm uvidí jednu z nejznámějších pohádek bratří Grimmů

Nedělní pohádková představení ve Frenštátě pod Radhoštěm vstupují do třetí sezóny. V malém sále Domu kultury proběhne během roku 2019 celkem sedm nedě

Post

V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumí

Post

Do Česka přichází vodní virtuální realita vyvinutá v Silicon Valley

Češi se mohou ponořit do hlubin oceánu. Umožní jim to první vodní virtuální realita DIVR, která nově přichází do Česka. Revoluční forma zábavy byla př

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA