AKTUÁLNĚ / Společnost

18.8.2014

Střecha věže kaple v Šunychlu prošla generální opravou

ŠUNYCHL

Střecha věže kaple v Šunychlu prošla generální opravou. Její stav byl vážný a odborná firma musela po poradě s památkáři vyrobit repliku původní střešní konstrukce. Kaple Jména Panny Marie v Šunychlu, která spadá pod novobohumínskou římskokatolickou farnost, je kulturní památkou.

Odborná firma zjistila, že horní část krovu střechy věže je vyhnilá a dolní část je napadena hnilobou, pravděpodobně vlivem dlouhodobého zatékání a působení dřevokazného hmyzu. „Po poradě s památkáři a zástupcem investora jsme se rozhodli pro kompletní demontáž krovu věže, protože byl v havarijním stavu,“ uvedl Robert Winkler, jednatel společnosti Winro z Velkých Hoštic.

Před demontáží krovu dělníci sanovali poškozené nosné zdivo věže. Poté kompletně rozebrali krov a nechali vyrobit jeho přesnou kopii. „Zpět na vrchol věže jsme namontovali přesnou kopii krovu s využitím jeho zdravých původních částí, včetně všech původních kovaných prvků kramlí, svorníků a podobně,“ popsal Robert Winkler. Do konce prázdnin projde nová střecha věže ještě oplechováním. Na rekonstrukci přispívá město Bohumín.

Autor / zdroj: Lukáš Kania

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA