AKTUÁLNĚ / Společnost

4.9.2014

V Karlových Varech bylo otevřeno SOS Sluníčko II

KARLOVY VARY

V sprnu bylo v Karlových Varech za přítomnosti zástupců Karlovarského kraje, firemních dárců, novinářů a čestných hostů otevřeno již druhé SOS Sluníčko, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Podat pomocnou ruku dětem v nouzi a pomoci jim prožít lepší dětství by nebylo možné bez finančních darů. Jedním z těch, kteří přispěli k otevření dalšího centra okamžité pomoci pro děti v krizové situaci, je i společnost Kaufland – generální partner organizace SOS Dětské vesničky.

Dlouhodobý projekt spolupráce Kauflandu a SOS Dětských vesniček v současné době zahrnuje především finanční zajištění jednotlivých projektů této organizace, jakými jsou například zmiňované SOS Sluníčko, projekt SOS Kotva pomáhající mladým lidem z pěstounských rodin či dětských domovů vykročit do samostatného života, projekt SOS Kajuta nabízející programy pro všechny příchozí děti ohrožené jakoukoliv formou negativních vlivů vnějšího prostředí i rodiny či projekt SOS Kompas, který poskytuje preventivní péči terénních sociálních pracovníků rodinám ohroženým odebráním dítěte.

SOS Sluníčko je zařízením s nepřetržitým provozem pro děti v krizové situaci, které vyžadují okamžitou pomoc. Pro děti jsou vytvořeny podmínky blížící se prostředí rodiny. Tety o ně pečují 24 hodin denně, nakupují, vaří, perou a starají se o chod domácnosti a výchovu jako v každé normální rodině. Po ruce je i dětský psycholog, pedagog či lékař, kteří pomáhají dětem vyrovnat se s traumatizujícími zážitky.

Autor / zdroj: Lucie Vytlačilová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA