AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Slavnostní nástup při příležitosti otevření zbrojnice.
Slavnostní nástup při příležitosti otevření zbrojnice.
20.11.2018

Locheničtí hasiči otevřeli veřejnosti svou zbrojnici

LOCHENICE

Lochenická jednotka Sboru dobrovolných hasičů na Královéhradecku slavnostně otevřela novou zrekonstruovanou zbrojnici. Na slavnostní akci se za krásného slunečného počasí sešli obyvatelé Lochenic, dobrovolní hasiči, zástupci sponzorů a hasičské zázemí si prohlédli.

Lochenická jednotka Sboru dobrovolných hasičů na Královéhradecku slavnostně otevřela obyvatelům obce svou zbrojnici.  Hasiči převedli různé ukázkové situace své každodenní práce a připravili si zábavný program pro děti i dospělé. K prohlédnutí bylo i vybavení pro zasahující hasiče – různé záchranářské pomůcky při vyprošťování osob z havarovaných aut a v dalších nouzových situacích, nechyběly ani obleky do ohně, vody, batohy, hasičské armatury, apod. Výraznou finanční podporu této jednotce poskytla v posledních pěti letech Nadace ČEZ. Od roku 2014 pomohla hasičům pořídit vybavení pro zvýšení akceschopnosti ve výši 485 400 korun. Jen letos poskytla nadace příspěvek 100 tisíc Kč na vybavení pro zasahující hasiče. Za ně sbor zlepší jeho akceschopnost zejména při záchranách z vody a zvýší kvalitu zázemí pro poskytovanou předlékařskou pomoc. 

„Nové moderní zázemí je pro nás velmi důležité. Naše jednotka je zařazena do systému plošného pokrytí Královéhradeckého kraje. Získané vybavení jsme už letos využili pro mimořádné události včetně technických zásahů a záchrany osob z vodních ploch, kde sehrálo zásadní roli právě v oblasti bezpečnosti zasahujícího hasiče. Tato neustále se zvyšující akceschopnost nám umožňuje lepší a efektivnější pomoc všem spoluobčanům v kraji, případně i v dalších místech České republiky,“ uvedl velitel SDH v Lochenicích Josef Vaňouček ml.

Všichni členové lochenické jednotky dobrovolných hasičů se pravidelně účastní školení, kurzů i soutěží a kromě likvidace požárů jsou připraveni k záchranářským činnostem na vodě, technickým zásahům i ochraně obyvatel při mimořádných událostech. V případě mimořádného rozsahu neštěstí vyjíždějí na pomoc do různých koutů České republiky, svými schopnostmi například přispěli při povodních v letech 1997, 2002, 2007, 2010 i 2013.

„Každodenní práce hasičů sahá dále, než si často uvědomujeme. Nepotkáme je jen u požárů, pomáhají v situacích, ve kterých se snáze může ocitnout kdokoli z nás, nejednou nasazují i své zdraví a životy. Proto si zaslouží i pomoc Nadace ČEZ,“ doplnila ředitelka nadace Michaela Ziková.

 

Autor / zdroj: Šárka Lapáčková Beránková

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Děti ve Frenštátě pod Radhoštěm uvidí jednu z nejznámějších pohádek bratří Grimmů

Nedělní pohádková představení ve Frenštátě pod Radhoštěm vstupují do třetí sezóny. V malém sále Domu kultury proběhne během roku 2019 celkem sedm nedě

Post

V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumí

Post

Do Česka přichází vodní virtuální realita vyvinutá v Silicon Valley

Češi se mohou ponořit do hlubin oceánu. Umožní jim to první vodní virtuální realita DIVR, která nově přichází do Česka. Revoluční forma zábavy byla př

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA