AKTUÁLNĚ / Společnost

22.9.2009

Pražští radní projednají sloučení zoologické a botanické zahrady

PRAHA

Pražští radní dnes projednají sloučení Zoo Praha a Botanické zahrady hlavního města Prahy do jedné příspěvkové organizace. Součástí předkládaného materiálu je schválení vypsání výběrového řízení na nového ředitele Zoo Praha, který by měl nastoupit do své funkce k 1. lednu 2010.

"Sloučení pražské zoologické a botanické zahrady v Troji by mělo přinést úspory nejen v administrativě, ale i například při správě zeleně. Sloučení obou příspěvkových organizací města nebude mít vliv na kvalitu jejich služeb," řekl radní Milan Richter (ODS), který bude návrh radě předkládat. Podle jeho slov by se do nové příspěvkové organizace měl v budoucnu připojit i Trojský zámek.

Radní by také měli projednat vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele ZOO Praha, který nahradí Petra Fejka. Ten ve své funkci končí letos 30. listopadu. Výběrovým řízením chce město pověřit personální agenturu, která vybere tři až pět zájemců. Ti radnici předloží zpracovaný projekt a vítězného uchazeče jmenují radní novým ředitelem pražské zoo.

Podle radního Richtera nechce město výběr uspěchat. Nový ředitel by měl do své funkce nastoupit od prvního ledna příštího roku. V období od 1. prosince do 31. prosince bude zoo řídit statutární zástupce ředitele.

Radní projednají i odměnu pro současného ředitele Petra Fejka ve výši 280 tisíc korun.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA