PLZEŇ
Zastupitelé města Plzeň schválili návrh primátora Pavla Rödla (ODS) na udělení čestného občanství biskupu Františku Radkovskému za úspěšný rozvoj nového Biskupství plzeňského.
Čestné občanství Plzně převezme biskup František Radkovský, který je původně vědec a vystudovaný matematik, 17. listopadu při oslavách státního svátku. "Monsignore Radkovský je od 10. července 1993 prvním biskupem nového plzeňského biskupství. Během svého působení ve městě se především svým hlubokým zájmem o lidi a snahou pomáhat zasloužil o založení charitativních domů, stacionáře pro seniory, azylového domu pro lidi bez přístřeší a centra péče o cizince," řekl primátor Rödl.
"Biskup Radkovský podporuje rozvoj Církevního gymnázia v Plzni i provoz Salesiánského střediska mládeže, převzal do péče biskupství meditační zahradu Luboše Hrušky a zasazuje se o záchranu církevních památek. Stará se o rozvoj ekumenických vztahů s ostatními církvemi i s partnerskými organizacemi v německém Řezně," uvedl primátor.