AKTUÁLNĚ / Politika
13. 10. 2050 12:29:38
VOLBY 2012 - SOUHRN: Volební účast zatím podle odhadů dosahuje 25 procent

Ilustrační foto.
Foto: Archiv redakce
Sdílet článek

  Facebook
  Twitter
  Google
  Linkuj.cz
  Jagg.cz
  Digg
ČR

Účast u volebních uren se v sobotu dopoledne proti pátku, tedy prvnímu dni voleb, lehce zvýšila. Podle odhadu volebních komisařů se volební účast pohybuje kolem 25 procent.

Zatím nejvíce lidí odvolilo na jižní Moravě (asi 30 procent), v Olomouckém kraji (30 procent), Jihočeském kraji (30 procent) a na Královéhradecku (30 procent).

V Brně a na venkově se účast během soboty vyrovnává, řekla vedoucí správního odboru Jihomoravského krajského úřadu Eva Sychrová. Nejvyšší volební účast, 83 procent, je ve vojenském újezdu Březina. "Přišlo tam zatím volit pět lidí z šesti," řekla Sychrová.

Mimo specifický vojenský okrsek je podle ní nejvyšší účast v Prusích na Vyškovsku, kam přišlo k urnám 51 procent obyvatel. Nejmenší zájem o volby je shodou okolností také na Vyškovsku. Volby příliš netáhnou ani v Hnízdě, vesnici o stovce obyvatel na Vyškovsku. "Hlas tam odevzdalo dvanáct procent voličů, během soboty však ještě nepřišel ani jeden," dodala Sychrová.

Největší účast v Olomouckém kraji zaznamenali volební komisaři v šumperském domově důchodců, kde zatím volilo přes 40 procent voličů. Zatím nejvyšší průměrnou účast voličů zaznamenali v Olomouci-Týnečku, a to 33 procent. V ostatních regionech se účast k třiceti procentům přibližuje.

V jižních Čechách je vyšší volební účast ve městech, voliče to do hlasovacích místností netáhne na venkově a v menších městech.

V Královéhradecku mají zatím nejvyšší volební účast ve volebním okrsku Pod Strání přišlo k urnám 35,85 procenta oprávněných voličů.

Mezi 15 až 20 procenty se pohybuje odhadovaná volební účast v Karlovarském kraji, zvyšují se ale rozdíly mezi jednotlivými volebními obvody, informoval Daniel Matějíček z krajského úřadu. "Volební účast se od pátku zvýšila jen mírně, pohybuje se mezi 15 až 20 procenty, jsou ale značné rozdíly mezi jednotlivými volebními obvody. V těch menších je zatím účast nižší," uvedl Matějíček.

Na Pardubicku se volební účast pohybuje zatím mezi 23 a 30 procenty.

Na téměř 20 procent vzrostla průměrná volební účast na severu Moravy a Slezska.

V Ústeckém kraji se volební účast podle předběžných odhadů vyšplhala na zhruba dvacet procent. Do některých volebních místností na Ústecku přicházeli v sobotu ráno lidé spíše sporadicky.

Přes dvacet procent se přehoupla odhadovaná průměrná volební účast v Plzeňském kraji, rozptyl mezi jednotlivými údaji je ale značný, informoval Jan Nový z krajského úřadu. Lidé volí spíše ve městech, v menších obcích je volební účast nižší, čísla se pohybují kolem 10 až 15 procent.


Autor / zdroj: Mediafax

REKLAMA
 
Vyberte si z 900 projektů rodinných domů. Do 10 dnů Vám dodáme vše pro zahájení stavebního řízení, včetně úprav v projektu. S možností výhodného financování.

 
Úžasný relax, romantický víkend či pohodová rodinná dovolená v samotném centru městečka Štramberk.

 
Sledujte výdaje pomocí anonymní online aplikace www.sleduj-vydaje.cz. Kolik utratíte za bydlení, auto nebo potraviny? Kam se tak rychle ztratí výplata? Vše v přehledných tabulkách a grafech.

 
Nabízíme přes 1 000 000 zájezdů německých CK do exotických destinací Asie, Afriky a Karibiku za bezkonkurečně ceny a nyní i s odletem z Prahy. www.rudolfreisen.cz

 
Koření a bylinky vhodné pro přípravu české i orientální kuchyně. U nás najdete přes 100 druhů koření výběrové kvality a výborné chuti, se kterými se příprava pokrmů stane potěšením.

 
"My víme, co tvé tělo potřebuje!" - nabízíme široký sortiment produktů doplňkové výživy jak pro běžného zákazníka, tak i pro toho nejnáročnějšího sportovce.

 
Autosalon, autopůjčovna, autobazar, servis, leasing a pojištění vozidel Honda.

 
Vše je možné zařídit, pokud se stará profesionál - volejte 723 892 431 nebo 602 331 733.

KOMENTÁŘE
REKLAMA
 
CELOSTÁTNÍ PARTNEŘI
www.casopis-dracek.cz

energy.akcenta.eu

www.reality123.cz

www.ippolna.cz

 

Copyright © 2003-2011 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

RSS - Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.