AKTUÁLNĚ / Politika

Popis:
26.4.2018

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch navštívil Slezskou nemocnici v Opavě

OPAVA

Slezskou nemocnici v Opavě navštívil Ministr zdravotnictví ČR v demisi Adam Vojtěch. Ten zavítal do Moravskoslezského kraje v rámci výjezdního zasedání Vlády ČR. Do opavské nemocnice ho doprovodil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, pověřený řízením rezortu zdravotnictví, Martin Gebauer.

První cesta ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, po areálu Slezské nemocnice v Opavě, v doprovodu ředitele nemocnice Ladislava Václavce, vedla do Muzea ošetřovatelství, které je unikátní ukázkou historie zdravotní péče v ČR a jednotlivé exponáty pana ministra očividně zaujaly.

Poté již návštěva zavítala na nový pavilon interních oborů N, konkrétně na jednotku intenzivní péče, aby následně spojovacím koridorem přešla do již opuštěného bývalého interního pavilonu L, který čeká na rozsáhlou rekonstrukci. Následovalo setkání a také diskuse s širším vedením nemocnice.

„Opavská nemocnice je první, do které jsem měl možnost zavítat rámci návštěvy Moravskoslezského kraje. Asi nejvíce mě zajímá, v jakém stavu je nemocnice z hlediska personálního a investic,“ přibližuje hlavní důvody návštěvy Slezské nemocnice v Opavě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a pokračuje:

„My, jako vláda připravujeme program pro investice do regionálního zdravotnictví a samozřejmě potřebujeme zmapovat situaci. Opavská nemocnice funguje dobře z hlediska hospodaření, což mě těší. V současné době je stabilní i po personální stránce z pohledu lékařských profesí, co je potřeba řešit je situace se zdravotními sestrami a hovořili jsme také o investicích do rekonstrukce některých památkově chráněných budov.“

„Za vedení Slezské nemocnice v Opavě musím říct, že jsme velmi rádi, že pan ministr přijel do naší nemocnice a viděl faktický stav, jak nemocnice vypadá. Asi hlavním tématem diskuse byl zanedbaný stav některých budov areálu, protože celá nemocnice je exteriérově památkově chráněná a ty budovy nutně potřebují investice. Máme připraveny projekty přestavby tří nejvíce havarijně postižených budov a pan ministr přislíbil, že tyto akce budou zařazeny do financování ministerstva,“ shrnul návštěvu ministra ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ladislav Václavec.

Závěrem se pan ministr Adam Vojtěch dohodl s ředitelem opavské nemocnice Ladislavem Václavcem na pokračování dialogu nad problematikou zajištění plné zdravotní péče a investic z pohledu dlouhodobějšího horizontu.

Autor / zdroj: Daniel Svoboda

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Letiště Ostrava ukončilo hlavní sezónu a zahajuje přípravy na další

Hlavní sezóna na ostravském letišti Leoše Janáčka se pomalu blíží ke svému konci, ale už nyní je podle předběžných výsledků jisté, že se bude jednat o

Post

Královéhradecký kraj zachraňuje venkovské prodejny

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo dotaci jeden milion korun obcím, ve kterých hrozí zánik venkovských prodejen. Kraj plánuje na jejich

Post

Sitkom Komiks v Komorní scéně Aréna

Do Ostravy vstoupila multifunkční osobnost současného českého divadla, herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška a s ním do Komorní scény Aréna žánr si

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA