KULTURA / Vánoce

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
7.12.2018

Úštěcký advent nabídne mimo jiné hromadný slet andělů z kostelní věže

ÚŠTĚK

Hned třikrát uvidíte hromadný inscenovaný slet andělů z kostelní věže, pokud dorazíte v sobotu 15. prosince na Úštěcký advent. Můžete se těšit také na prohlídku vodního světa a muzea čertů na Panském dvoře či na skláře nebo výrobce aranží a vánočních ozdob.

Divácky nejatraktivnější částí Úštěckého adventu bude hromadný inscenovaný slet andělů z kostelní věže, který bude na programu celkem třikrát, a sice okolo 11.30, 14.30 a 17.00 hodin.

Součástí celodenního programu je také prohlídka Úštěcké šatlavy za kostelem a tamtéž ražba andělského groše, výstava vánočních prací úštěckých žen na barokní faře, vánoční výstava dětí z úštěckých škol v přízemí městského úřadu, prohlídka vodního světa a muzea čertů na Panském dvoře, výstava v Galerii U brány, jízda na ponících a koních, historická dřevěná střelnice a kolotoč, soutěže pro děti na hlavní scéně, prohlídka opravené synagogy, muzea pohlednic a spousta dalších aktivit.

Na Úštěcký advent dorazí také 160 řemeslníků z Čech, Moravy a Slovenska. Budou mezi nimi keramici, dráteníci, svíčkaři, skláři či výrobci aranží a vánočních ozdob. Nebude chybět ani několik druhů svařeného vína a medoviny, opékané sele, staročeské placky, koláčky a další tradiční dobroty.

Od 9 do 17 hodin se starobylý Úštěk promění na vánoční městečko plné neopakovatelné atmosféry. Vstup na akci mají všichni zdarma.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Valašské záření nabídne Olympic a další hudební hvězdy

Dramaturgie jednadvacátého ročníku multižánrového festivalu Valašské záření 2019 opět nabídne spoustu hudebních lahůdek.

Post

Vysokomýtské dialyzační středisko má za sebou první rok provozu

Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, již jeden rok funguje moderní dialyzační středisko Freseniu

Post

V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory

Malá, ale praktická. Taková je nová bohumínská příručka pro ty, kteří pečují anebo začínají pečovat o své blízké v důchodovém věku, kteří se už bez ci

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA