KULTURA / Vánoce

Popis: Brněnské Vánoce.
Brněnské Vánoce.
Autor / zdroj: ticbrno.cz
19.11.2019

Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství. To jsou Brněnské Vánoce

BRNO

Brněnské vánoční trhy jako místo setkání s vašimi blízkými. Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro rodiny s dětmi. Zážitek – to je oč v Brně jde především.

Brno je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem objevné gastronomie, známé především svým kavárenským životem. Tohle vše si můžete užít také o adventu, ale i mnohem víc!

Na vánočních trzích, které jsou pro vás připraveny hned na čtyřech náměstích, z nichž každé nabízí originální tvář a program. A pozor – na dvou zůstanou stánky s občerstvením až do 5. ledna!

Brněnské Vánoce na náměstí Svobody
29/11/20195/1/2020
Náměstí Svobody je přirozeným středobodem Brna. Nejinak tomu je v době vánoční. Dynamický a živý Svoboďák je místem setkání, zábavy a navazování nových přátelství.

Najdete tady tradiční vánoční strom i zbrusu nové designové konzumační zóny na kašně. Středobodem setkání je Zimní bar s mnoha druhy punčů a dalších oblíbených zimních nápojů, které příjemně zahřejí a naladí.

Stylové a originální dárky pod stromeček nakoupíte nejen ve stáncích, ale i na akci December Design Days.

Na pódiu vás potěší hudba různých žánrů. Kromě živých koncertů si užijete také Adventní koncerty České televize, Čtení dětem, akci Česko zpívá koledy a děti určitě i tradičního Mikuláše.

Unikátem náměstí Svobody je právě každodenní kulturní a hudební program, který přes den dotvoří atmosféru a večer pak vytvoří kulisu pro zábavu s přáteli a blízkými.

V odpoledních hodinách se můžete těšit na vystoupení dětí brněnských MŠ, ZŠ, ZUŠ a lidových souborů. Večer pak určitě nevynechejte koncerty kapel jako jsou Vanua2, Ritmo Factory, Poutníci, Inspektor Kluzó, písničkáře Pokáče a v předvečer Štědrého dne Českou mši vánoční.

Po Vánocích vystřídají večerní koncerty odpolední. Brno je totiž městem hudby, takže hudební program nesmí chybět. Pyšní se titulem Kreativní město hudby UNESCO.

A pozor! Stánky s občerstvením zde najdete i na Štědrý den. I po něm. I v novém roce! Až do 5. ledna. Kompletní program Brněnských Vánoc na www.brnenskevanoce.cz.

Brněnské Vánoce na Dominikánském náměstí
29/11/20195/1/2020
Dominikánské náměstí je pěší zónou s romantickými kulisami Nové radnice a kostela sv. Michala.

Během adventních trhů se stává prostorem pro skvělou gastronomii a vánoční tradice spojené s betlémem, zookoutkem nebo Ježíškovou poštou.

Dobré jídlo a pití si zde nejen koupíte, ale oproti jiným místům v centru města si ho tu můžete také v klidu vychutnat. V době adventu, i po něm, tady najdete známé a úspěšné podniky z Brna a okolí. Prostor u stánků doplňují komfortní konzumační zóny, které tady pro vás zůstanou i přes svátky a po nich, takže si můžete pod širým nebem pochutnávat i bez předvánočních stresů.

Betlém
Řezbář Jiří Halouzka poslal do Brna betlém se stovkou figur. Kromě mnoha zvířat je v něm i klasické obsazení – Jezulátko, jeho matka Marie a otec Josef.

Zookoutek
V betlému se malí návštěvníci potěší nejen se dřevěnými, ale i s živými zvířaty. Brněnská zoo ukáže ovce a kamerunské kozy. Jsou to přátelská zvířata, každý si je může pohladit.

Ježíškova pošta
Sní vaše děti o vytouženém dárku? Ať napíšou Ježíškovi! Také v letošním roce mohou své dopisy vhazovat do dřevěné schránky Ježíškovy pošty na Dominikánském náměstí.

Vánoční dílny
Vánoční ozdoby a dekorace na stromeček i do oken si v prosincových dnech každé víkendové odpoledne mohou děti vyrobit přímo na náměstí u Ježíškovy pošty. A možná přijde i Vendula Chalánková!

A pozor! Stánky s občerstvením zde najdete i na Štědrý den. I po něm. I v novém roce! Až do 5. ledna.

Advent na Zelňáku
22/11 – 23/12/2019
Advent na Zelňáku, to jsou lidová řemesla, tradice a kouzlo starých Vánoc, kdy byla doba o něco pomalejší a bylo více času na osobní setkání.

Prodejci v tematických kostýmech, dekorace navozující prostředí staročeské vesnice, hudební vystoupení na pódiu či přímo v tržišti, úhledně provedené dřevěné stánky, takový bude letošní ročník.

Můžete se těšit na 120 prodejních míst s převahou řemeslných produktů a sortimentem menších regionálních výrobců, které doplní bohatá nabídka vánočního občerstvení a teplých nápojů.

Adventní čas na Zelňáku je tady! Buďte jeho součástí.

Advent na Moraváku
22/11 – 23/12/2019
Letos se uskuteční již čtvrtý ročník adventních trhů v parku na Moravském náměstí, které proběhnou od 22. listopadu do 23. prosince 2019. I letos tento prostor pořadatelé osvětlí, zútulní a zkrášlí tak, jak se na adventní čas sluší. Doufají, že se tu budete cítit příjemně, občerstvíte se, prožijete hezké chvíle a něco si nakoupíte.

Adventním trhům zachovají jejich tradiční ráz, ale i letos pro Vás připravují zajímavé novinky. Věří, že si na nich najde to své celá rodina – od dětí až po babičky a dědečky – všichni jsou vítáni! Nejen u stánků, ale i u dobré muziky, na divadle a dalším programu.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Trhli rekord a hned poté věnovali 63 tisíc postižené holčičce

Úžasných 63 tisíc korun zvládli vydělat desetiletí školáci z Poličky během dvouměsíčního projektu Abeceda peněz. Do poslední koruny je věnují malé Nat

Ostrava otevírá areál Bazaly, sloužit bude fotbalové akademii

Slavný ostravský areál Bazaly se vrátil k životu a nově bude sloužit mladým fotbalistům. Hráči Regionální fotbalové akademie budou mít na Bazalech k d

Festival Souznění nabídne exkluzivní program

Nečekaná programová překvapení chystá letošní ročník jinak tradičního Mezinárodního festivalu Souznění. Nabídne více než 400 hudebníků, zpěváků, taneč

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM