AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Policie ČR
4.2.2016

Policista v době svého volna zasahoval u dopravní nehody

BENEŠOVSKO

Jeho naprostá profesionalita i duchapřítomnost se prokázala jak při zajištění místa události, tak i při poskytnutí pomoci zraněnému chodci. Ten měl přitom velké štěstí, že nepřišel o život. Na silnici totiž nebyl vůbec vidět a navíc byl pod vlivem alkoholu.

Událost se stala v úterý 26. ledna tohoto roku v podvečerních hodinách na silnici č. 112 ve směru od Benešova na Vlašim. Tady, přibližně 100 metrů za železniční zastávkou Domašín srazila třiatřicetiletá řidička osobního vozu devětačtyřicetiletého chodce, který se pohyboval po levé krajnici proti směru její jízdy. Náraz muže odhodil do příkopu, kde zůstal nehybně ležet. Hned za řidičkou jel shodou okolností policista, který měl právě osobní volno. Ten se tak stal nejen svědkem celé události, ale dokázal okamžitě profesionálně a duchapřítomně zasáhnout. Řidička byla v šoku, tvrdila, že ve tmě nijak neoznačeného chodce vůbec neviděla, nevěděla, co má vlastně dělat. Policista jí udělil příslušné pokyny, mimo jiné také to, aby si na sebe oblékla reflexní vestu a místo nehody označila výstražným trojúhelníkem. Hned poté přivolal zdravotnickou záchrannou službu a také své kolegy, aby nehodu vyšetřili. Mezitím začal zraněnému poskytovat první pomoc. Ten chvílemi nevnímal, nebylo zcela jasné, jak dalece je zraněn. Nakonec se ale ukázalo, že měl při tom všem obrovské štěstí a neutrpěl újmu daleko vážnější. Nejenže nebyl vůbec osvětlen, po silnici se pohyboval i pod vlivem alkoholu. Policisté mu dechovou zkouškou naměřili více než jedno promile. Po nárazu se navíc jen o malý kousek vyhnul opodál stojícímu patníku, takže vyvázl jen s četnými pohmožděninami.

Díky rychlému a pohotovému zásahu policisty vlašimského obvodního oddělení dopadlo pro muže vše nakonec relativně dobře. Ze svých zranění se sice bude nějakou dobu léčit, ale měl velké štěstí, že díky svému nezodpovědnému jednání nepřišel o život. Událostí se nyní zabývají policisté benešovského dopravního inspektorátu, na kterých je, aby zjistili, který z účastníků nehodu vlastně zavinil.

Tento konkrétní případ opět ukazuje na to, jak důležité je, umět se bezpečně chovat v silničním provozu. Znovu tedy připomínáme chodcům a cyklistům, zejména těm, kteří se pohybují mimo obec, aby nepodceňovali vhodné reflexní prvky, které mohou výrazně ochránit jejich život a zdraví. Pro chodce navíc bude tato povinnost v dohledné době nově stanovena zákonem. Řidiči by si zase měli zopakovat zásady správné jízdy a obzvláště za snížené viditelnosti jet pouze takovou rychlostí, aby byli schopni zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou mají rozhled. Podceňovat by ale neměli také základní bezpečnostní pravidla chování na místě dopravní nehody, jejichž dodržením mohou zabránit ještě vážnějším následkům. Porušení těchto pravidel by se jim v konečné fázi nemuselo vyplatit, ať už udělením příslušné pokuty, anebo třeba újmou na životě či zdraví.

Autor / zdroj: Bc. Eva Stulíková

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Gentlemanky silnic zachraňovaly životy u hromadné nehody v jižních Čechách

Další tři tituly Gentleman silnic získaly sestry Petra, Martina a Markéta z Římova v jižních Čechách. Na počátku roku zasahovaly u hromadné nehody pět

Post

Neptunovu kašnu čeká rekonstrukce. Zaplatí ji filmaři

Neptunova kašna se vrátila na náměstí před radnici v červenci roku 2010. Od té doby byly některé její části poničeny vandaly, jiné postupem času degra

Post

Olešná bude v jeden čas patřit eXtrémním závodům na kolech i bruslích

Přehrada Olešná ve Frýdku-Místku se letos stane dějištěm hned dvou eXtrémních závodů. V závodu INLINE24 změří síly bruslaři a v novém MTB závodu PH24

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz Maminčino koření

REKLAMA