AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Policie ČR
4.2.2016

Policista v době svého volna zasahoval u dopravní nehody

BENEŠOVSKO

Jeho naprostá profesionalita i duchapřítomnost se prokázala jak při zajištění místa události, tak i při poskytnutí pomoci zraněnému chodci. Ten měl přitom velké štěstí, že nepřišel o život. Na silnici totiž nebyl vůbec vidět a navíc byl pod vlivem alkoholu.

Událost se stala v úterý 26. ledna tohoto roku v podvečerních hodinách na silnici č. 112 ve směru od Benešova na Vlašim. Tady, přibližně 100 metrů za železniční zastávkou Domašín srazila třiatřicetiletá řidička osobního vozu devětačtyřicetiletého chodce, který se pohyboval po levé krajnici proti směru její jízdy. Náraz muže odhodil do příkopu, kde zůstal nehybně ležet. Hned za řidičkou jel shodou okolností policista, který měl právě osobní volno. Ten se tak stal nejen svědkem celé události, ale dokázal okamžitě profesionálně a duchapřítomně zasáhnout. Řidička byla v šoku, tvrdila, že ve tmě nijak neoznačeného chodce vůbec neviděla, nevěděla, co má vlastně dělat. Policista jí udělil příslušné pokyny, mimo jiné také to, aby si na sebe oblékla reflexní vestu a místo nehody označila výstražným trojúhelníkem. Hned poté přivolal zdravotnickou záchrannou službu a také své kolegy, aby nehodu vyšetřili. Mezitím začal zraněnému poskytovat první pomoc. Ten chvílemi nevnímal, nebylo zcela jasné, jak dalece je zraněn. Nakonec se ale ukázalo, že měl při tom všem obrovské štěstí a neutrpěl újmu daleko vážnější. Nejenže nebyl vůbec osvětlen, po silnici se pohyboval i pod vlivem alkoholu. Policisté mu dechovou zkouškou naměřili více než jedno promile. Po nárazu se navíc jen o malý kousek vyhnul opodál stojícímu patníku, takže vyvázl jen s četnými pohmožděninami.

Díky rychlému a pohotovému zásahu policisty vlašimského obvodního oddělení dopadlo pro muže vše nakonec relativně dobře. Ze svých zranění se sice bude nějakou dobu léčit, ale měl velké štěstí, že díky svému nezodpovědnému jednání nepřišel o život. Událostí se nyní zabývají policisté benešovského dopravního inspektorátu, na kterých je, aby zjistili, který z účastníků nehodu vlastně zavinil.

Tento konkrétní případ opět ukazuje na to, jak důležité je, umět se bezpečně chovat v silničním provozu. Znovu tedy připomínáme chodcům a cyklistům, zejména těm, kteří se pohybují mimo obec, aby nepodceňovali vhodné reflexní prvky, které mohou výrazně ochránit jejich život a zdraví. Pro chodce navíc bude tato povinnost v dohledné době nově stanovena zákonem. Řidiči by si zase měli zopakovat zásady správné jízdy a obzvláště za snížené viditelnosti jet pouze takovou rychlostí, aby byli schopni zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou mají rozhled. Podceňovat by ale neměli také základní bezpečnostní pravidla chování na místě dopravní nehody, jejichž dodržením mohou zabránit ještě vážnějším následkům. Porušení těchto pravidel by se jim v konečné fázi nemuselo vyplatit, ať už udělením příslušné pokuty, anebo třeba újmou na životě či zdraví.

Autor / zdroj: Bc. Eva Stulíková

Doporučujeme

Vitakraft - zdravé mlsání pro naše mazlíčky!

I zvířata mají jen jedno zdraví! Pokud chceme našim domácím mazlíčkům dopřát to nejlepší, měli bychom jim podávat pouze pochoutky určené speciálně pro zvířata. Vybírejte z široké nabídky Vitakraftu. www.vitakraft.cz

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Radnice v Olomouci opět rozdává detektory nebezpečných plynů

Skoro pět desítek detektorů kouře, oxidu uhličitého a hořlavých plynů rozdělila olomoucká radnice obyvatelům z řad zrakově postižených.

Post

Vsetín přivítal letos bezmála dvě stovky nových občánků

Magdalénky, Adélky, Honzíky či Jakoubky, ale i další chlapečky a holčičky v letošním roce přivítali jako nové občánky na vsetínské radnici. Pravidelné

Post

Nový chodník v Bynině je hotový

V Bynině ve Valašském Meziříčí minulý týden skončila výstavba nového bezbariérového chodníku za necelých 9,7 milionu korun. Součástí závěrečné třetí e

Reklama

Vitakraft

Reklama

PARTNEŘI

Vitakraft www.ippolna.cz topeni-topidla.com www.beautyexpo.cz www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz