AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Policie ČR
4.2.2016

Policista v době svého volna zasahoval u dopravní nehody

BENEŠOVSKO

Jeho naprostá profesionalita i duchapřítomnost se prokázala jak při zajištění místa události, tak i při poskytnutí pomoci zraněnému chodci. Ten měl přitom velké štěstí, že nepřišel o život. Na silnici totiž nebyl vůbec vidět a navíc byl pod vlivem alkoholu.

Událost se stala v úterý 26. ledna tohoto roku v podvečerních hodinách na silnici č. 112 ve směru od Benešova na Vlašim. Tady, přibližně 100 metrů za železniční zastávkou Domašín srazila třiatřicetiletá řidička osobního vozu devětačtyřicetiletého chodce, který se pohyboval po levé krajnici proti směru její jízdy. Náraz muže odhodil do příkopu, kde zůstal nehybně ležet. Hned za řidičkou jel shodou okolností policista, který měl právě osobní volno. Ten se tak stal nejen svědkem celé události, ale dokázal okamžitě profesionálně a duchapřítomně zasáhnout. Řidička byla v šoku, tvrdila, že ve tmě nijak neoznačeného chodce vůbec neviděla, nevěděla, co má vlastně dělat. Policista jí udělil příslušné pokyny, mimo jiné také to, aby si na sebe oblékla reflexní vestu a místo nehody označila výstražným trojúhelníkem. Hned poté přivolal zdravotnickou záchrannou službu a také své kolegy, aby nehodu vyšetřili. Mezitím začal zraněnému poskytovat první pomoc. Ten chvílemi nevnímal, nebylo zcela jasné, jak dalece je zraněn. Nakonec se ale ukázalo, že měl při tom všem obrovské štěstí a neutrpěl újmu daleko vážnější. Nejenže nebyl vůbec osvětlen, po silnici se pohyboval i pod vlivem alkoholu. Policisté mu dechovou zkouškou naměřili více než jedno promile. Po nárazu se navíc jen o malý kousek vyhnul opodál stojícímu patníku, takže vyvázl jen s četnými pohmožděninami.

Díky rychlému a pohotovému zásahu policisty vlašimského obvodního oddělení dopadlo pro muže vše nakonec relativně dobře. Ze svých zranění se sice bude nějakou dobu léčit, ale měl velké štěstí, že díky svému nezodpovědnému jednání nepřišel o život. Událostí se nyní zabývají policisté benešovského dopravního inspektorátu, na kterých je, aby zjistili, který z účastníků nehodu vlastně zavinil.

Tento konkrétní případ opět ukazuje na to, jak důležité je, umět se bezpečně chovat v silničním provozu. Znovu tedy připomínáme chodcům a cyklistům, zejména těm, kteří se pohybují mimo obec, aby nepodceňovali vhodné reflexní prvky, které mohou výrazně ochránit jejich život a zdraví. Pro chodce navíc bude tato povinnost v dohledné době nově stanovena zákonem. Řidiči by si zase měli zopakovat zásady správné jízdy a obzvláště za snížené viditelnosti jet pouze takovou rychlostí, aby byli schopni zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou mají rozhled. Podceňovat by ale neměli také základní bezpečnostní pravidla chování na místě dopravní nehody, jejichž dodržením mohou zabránit ještě vážnějším následkům. Porušení těchto pravidel by se jim v konečné fázi nemuselo vyplatit, ať už udělením příslušné pokuty, anebo třeba újmou na životě či zdraví.

Autor / zdroj: Bc. Eva Stulíková

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Vitakraft - zdravé mlsání pro naše mazlíčky!

I zvířata mají jen jedno zdraví! Pokud chceme našim domácím mazlíčkům dopřát to nejlepší, měli bychom jim podávat pouze pochoutky určené speciálně pro zvířata. Vybírejte z široké nabídky Vitakraftu. www.vitakraft.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na krajské volby v Libereckém kraji byla podaná stížnost

Krajský soud v Liberci ve čtvrtek přijal první stížnost na krajské volby. Termín zasedání nového zastupitelstva se tak posouvá na konec listopadu.

Post

Lieser dominoval turnaji Prague Golf Masters 2016

Ani v posledním dni finálového turnaje Prague Golf Masters 2016 by Prague Golf Team and by CzechOne nedal Ondřej Lieser nikomu šanci a stylem start-cí

Post

Připravte své auto na zimu bezplatnou servisní prohlídkou

Síť autoservisů ProfiAuto přináší akci PitStop po velkém úspěchu i do České republiky. Řidiči v Karlových Varech, Sokolově, Zlíně a Ostravě mají možn

Reklama

Vitakraft

Reklama

PARTNEŘI

Vitakraft www.ippolna.cz topeni-topidla.com www.vceli-svicky.eu www.sigra.cz