19.2.2018

Požár autobusu na plyn

ŠUMPERSKO

V pondělí před pátou hodinou ranní oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár autobusu mezi obcemi Bezděkov u Úsova a Police na Šumpersku.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Uničova a dobrovolní hasiči z Mohelnice, Úsova a Rohle. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří autobus na plynový pohon (CNG). Uvnitř autobusu v době vzniku požáru cestovaly pouze dvě osoby a řidič, všichni stihli vystoupit ještě před příjezdem hasičů. Hasiči v průběhu likvidačních prací ochlazovali zásobníky plynu na střeše autobusu a likvidovali požár.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za několik minut po příjezdu, likvidaci hlásil velitel zásahu v 6:30 hodin. Autobus zcela shořel, výše škody byla předběžně vyčíslena na 3.000.000 Kč, příčinou vzniku požáru byla technická závada.

Autor / zdroj: Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková