AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
14.10.2018

Vybudování stezky podél Dřevnice se vyplatilo

OTROKOVICE / ZLÍN

Již čtyři roky mohou milovníci cyklistiky, turistiky nebo in-line bruslení využívat stezku pro chodce a cyklisty mezi městy Otrokovice a Zlín. O tom, že se výstavba cyklostezky vyplatila, svědčí počty uživatelů.

Stezka pro chodce a cyklisty je hojně využívána nejen k rekreaci. Lidé stezku využívají při každodenních cestách do práce, do školy a třeba za zábavou,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního. „Nejvíce používají stezku cyklisté, poté pěší, inlajnisté a stále více se setkáváme s koloběžkáři,“ dodává Renáta Krystyníková.

Během víkendů využije denně cyklostezku na trase Otrokovice – Zlín až 1800 uživatelů, v pracovní dny ale také počet přesáhne tisícovku. Průzkumy nechává město zpracovávat každoročně pro období školního roku a prázdnin v souladu s pokyny Úřadu regionální rady ROP Střední Morava. Počet uživatelů se v těchto obdobích výrazně neliší.

Pokud je přívětivé počasí, cyklostezku ke svým cestám do práce a zpět využívá Josef Tomanovič už několikátým rokem. „Vybudováním cyklostezky podél řeky Dřevnice byly pro cyklisty z Otrokovic a Zlína vytvořeny naprosto ideální podmínky. Z centra Zlína se do Otrokovic osobním automobilem dostanu za dvacet minut, cesta MHD trvá pětadvacet minut a na kole ujedu trasu za třicet minut. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a při cestě do práce si trochu neprotáhnout tělo, nenadýchat se čerstvého vzduchu a přitom ještě ušetřit peníze za benzín nebo MHD,“ usmál se Josef Tomanovič.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ve Frenštátě pod Radhoštěm oslavili 17. listopad pietou a koncertem

Den boje za svobodu a demokracii oslavili v sobotu 17. listopadu 2018 v 19.30 hodin občané Frenštátu pod Radhoštěm vzpomínkovým setkáním u Památníku o

Post

Ve Zlivi mají nový povrch

Od pátku 16. listopadu mají zlivští hokejbalisté na svém hřišti nový povrch. Původní asfaltovou plochu nahradilo město Zliv moderním materiálem z poly

Post

Viděli jste nehodu v Bohumíně? Pomozte policii

V pondělí 12. listopadu kolem 20:10 hod. došlo v Bohumíně na ulici Štefániková ke kolizi mezi osobním vozidlem Fiat Punto a chodcem.

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA

Aktivní Dítě