AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
14.10.2018

Vybudování stezky podél Dřevnice se vyplatilo

OTROKOVICE / ZLÍN

Již čtyři roky mohou milovníci cyklistiky, turistiky nebo in-line bruslení využívat stezku pro chodce a cyklisty mezi městy Otrokovice a Zlín. O tom, že se výstavba cyklostezky vyplatila, svědčí počty uživatelů.

Stezka pro chodce a cyklisty je hojně využívána nejen k rekreaci. Lidé stezku využívají při každodenních cestách do práce, do školy a třeba za zábavou,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního. „Nejvíce používají stezku cyklisté, poté pěší, inlajnisté a stále více se setkáváme s koloběžkáři,“ dodává Renáta Krystyníková.

Během víkendů využije denně cyklostezku na trase Otrokovice – Zlín až 1800 uživatelů, v pracovní dny ale také počet přesáhne tisícovku. Průzkumy nechává město zpracovávat každoročně pro období školního roku a prázdnin v souladu s pokyny Úřadu regionální rady ROP Střední Morava. Počet uživatelů se v těchto obdobích výrazně neliší.

Pokud je přívětivé počasí, cyklostezku ke svým cestám do práce a zpět využívá Josef Tomanovič už několikátým rokem. „Vybudováním cyklostezky podél řeky Dřevnice byly pro cyklisty z Otrokovic a Zlína vytvořeny naprosto ideální podmínky. Z centra Zlína se do Otrokovic osobním automobilem dostanu za dvacet minut, cesta MHD trvá pětadvacet minut a na kole ujedu trasu za třicet minut. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a při cestě do práce si trochu neprotáhnout tělo, nenadýchat se čerstvého vzduchu a přitom ještě ušetřit peníze za benzín nebo MHD,“ usmál se Josef Tomanovič.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Záchranáři vyjížděli k těžce podchlazenému na Frýdecko-Místecku

Posádky záchranářů zasahovaly ve Frýdlantu nad Ostravicí u muže se život ohrožujícím podchlazením. K pacientovi vyjely týmy rendez-vous a rychlé zdra

Post

Poklady podzemí - 10 let archeologických objevů v Pojizeří

V Muzeu Českého ráje v Turnově připravili po deseti letech čistě „archeologický“ výstavní projekt, kterým představí výsledky nejdůležitějších archeolo

Post

Městská policie hledá strážníka, hlásit se lze do poloviny února

Kroměřížská městská policie vypsala výběrové řízení na místo strážníka. V Kroměříži momentálně slouží 36 strážníků. Nový by měl nastoupit od května.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA