AKTUÁLNĚ / Doprava

30.6.2009

Bezplatná městská doprava měla ve Valašském Meziříčí úspěch

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

O zhruba 18 procent se ve Valašském Meziříčí meziročně zvýšil počet cestujících autobusy městské hromadné dopravy poté, co ji mohou lidé zkušebně využívat zdarma.

"Je to potěšující zjištění. Zvláště pokud alespoň část pasažérů nechala doma svůj vůz," komentoval starosta Jiří Částečka (ODS) dílčí statistiku, kterou zveřejnila dopravní společnost ČSAD Vsetín.

Nabídka bezplatného využití všech šesti linek MHD platí od 14. června do 14. července. Cílem kampaně je obrátit pozornost občanů k veřejné dopravě na úkor individuální, která se významnou měrou podílí na celoročním zatížení centra města a znečištění ovzduší. Ztrátu způsobenou tímto opatřením bude město kompenzovat dopravci částkou 270 tisíc korun.

"V prvním pracovním týdnu nabídky využilo přes 19 tisíc lidí, ve druhém týdnu to bylo necelých 18 tisíc cestujících," sdělil vedoucí osobní dopravy ČSAD Vsetín Oldřich Holubář. "Proti stejnému období loňského roku, se jejich počet zvýšil o přibližně 2700 lidí. Denně jsme přepravili zhruba o 550 lidí více."

Přestože kampaň je teprve v polovině, starosta Valašského Meziříčí uvažuje o jejím opakování. "Budu prosazovat, abychom bezplatnou dopravu lidem nabídli také později na podzim, kdy se zhorší počasí až lidé přestanou chodit pěšky nebo jezdit na kole," dodal Částečka.

Autor / zdroj:

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA