AKTUÁLNĚ / Doprava

7.9.2009

ČSAD Semily vylepší vozový park v oblasti Šluknovského výběžku

SEMILY

Ve třech oblastech Ústeckého kraje chce zlepšit dopravní obslužnost ČSAD Semily z Libereckého kraje. Zlepšení dopravy se dotkne především Šluknovského výběžku na Děčínsku.

"Lepší spojení bude do konce roku na trasách z Mikulášovic do Rumburka a z Dolní Poustevny do Rumburka a Děčína. Kraj tam plánuje omezení vlakových spojů," uvedl mluvčí společnosti Libor Matúš. Na poslední uvedené trase se zvýší počet autobusů, aby vznikl šedesátiminutový interval ve všedních dnech. Pro cestující z Mikulášovicka se podle něho zlepší dopravní obslužnost zejména do Rumburka a Děčína včetně četnosti a dostupnosti zastávek na trase.

"V médiích se objevily pochyby lidí o spolehlivosti autobusů v zimě. To chceme vyvrátit, protože i v zimních měsících poskytujeme spolehlivé a kvalitní služby. Při extrémních sněhových kalamitách ale nemůže stoprocentní spolehlivost zajistit nikdo, ani železnice," připojil generální ředitel ČSAD Semily Tomáš Roubíček.

"Konkurence a souběh stejných tras veřejné dopravy na silnici i na železnici není žádoucí ani pro autobusové dopravce, ani pro dráhy. Ústecký kraj zvolil na trase Mikulášovice - Rumburk jediný dopravní systém a je správné a efektivní," poukázal ředitel Tomáš Roubiček.

Dopravce na tuto linku nasadí další nové autobusy Iveco Crossway, které se osvědčily i v zimním provozu. V této oblasti ČSAD Semily provozuje v závazku veřejné služby 38 autobusů s průměrným stářím 3,5 roku. Společnost nabídne cestujícím i další výhody související s autobusovou dopravou. Nejzajímavější z nich je možnost cestovat na čipové karty, které umožňují čerpat zákazníkům slevy na dopravu při pravidelném cestování a na vybraných regionálních linkách také možnost bezplatného připojení na internet.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA