AKTUÁLNĚ / Doprava

17.9.2009

Praha zprovozní nový přívoz Modřany – Lahovičky

PRAHA

Nový přívoz na trase Modřany – Lahovičky začne svou plavbu zítra v 10.00 a jeho zkušební povoz potrvá do 1. listopadu. Přívoz se otevírá v rámci programu Pro zdravé město, projekt čisté a zelené Prahy.

Přívoz Modřany – Lahovičky má jezdit každých 20 minut a pojme celkem 12 osob. Nabídne rychlé spojení mezi levým a pravým břehem Vltavy v jižní části Prahy, kde je podobných spojení velmi málo. Území na obou stranách řeky jsou v poslední době stále více využívána in-line bruslaři a cyklisty, kteří mohou přívoz použít k rychlejším přesunům mezi cyklotrasami A 1 a A 2.

Výsledky zkušebního provozu, který bude probíhat od 18. září do 1. listopadu tohoto roku, budou použity jako podklady pro trvalý provoz na přívoze. Na základě zkušeností se současnými přívozy se magistrát domnívá, že po novém bude velká poptávka.

Zkušební provoz bude probíhat sedm dní v týdnu od 7.00 do 19.00 a předpokládané náklady budou v tomto období činit 255 000 korun. Přívoz zítra vyjede z pravého břehu Vltavy od vlakové stanice Modřanské nádraží.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA