AKTUÁLNĚ / Doprava

8.1.2010

Venkov je bludiště, stěžují si řidiči

Českým řidičům nejvíce vadí zmatené orientační cedule mezi vesnicemi. Prokázal to výzkum Ústředního automotoklubu.

Když silničáři opravovali loni v létě hlavní tah z Prahy do Pardubic, na řidiče čekala past. U Lázní Bohdaneč je objížďka svedla na okresní silnice, kde mezi vesnicemi chyběly orientační cedule. Stovky řidičů tam bloudily. Nyní přichází Ústřední automotoklub s průzkumem, v němž si řidiči stěžují na stejný trend v celé zemi: Silnice v českých vesnicích jsou bludiště. Průzkumu se účastnilo více než pět stovek řidičů z celé republiky. Udělovali známky jako ve škole, orientační značení na silnicích druhé a třetí třídy dostalo nejhorší známku ze všech témat, tři minus.

Jako nejhorší ohodnotili v průzkumu řidiči stav v Jihočeském kraji. "Je to do značné míry dluh z minulosti, kdy se tato věc zanedbávala. Nyní zase na nové značení nejsou peníze," citují Hospodářské noviny mluvčího automotoklubu Pavla Kuchálika. Řidiči také špatně hodnotili českou dálniční síť. Za nedostatečnou ji označilo 73 procent motoristů, největší nespokojenost přitom panuje v jižních Čechách a Karlovarském kraji.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA