AKTUÁLNĚ / Krimi

Zloději způsobili na Světovém poháru horských kol na Vysočině škodu přes 1,5 milionu

13. 5. 2012 17:25:00
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Škodu více než 1,5 milionu korun způsobili neznámí pachatelé, kteří ukradli závodní kola a vybavení v okolí Nového města na Moravě na Žďársku. Zloději využili konání Světového poháru horských kol.

Světový pohár horských kol se konal o tomto víkendu. "Neznámí pachatelé v dosud nezjištěné době udělali otvor do okna dodávkového vozidla Renault Master s nizozemskou registrační značkou, které bylo odstavené na parkovišti u hotelu ve Vojtěchově. Zmizelo vybavení a věci za více než 170 tisíc korun," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Holandskému týmu také v sobotu večer zmizelo z parkoviště u Hotelu Ski v Novém Městě na Moravě z volně přístupného servisního stanu horské kolo značky Superior v hodnotě 125 tisíc korun.

"Další krádež nastala v obci Tři Studně. Ze soboty na neděli zloděj vypáčil dveře kolárny hotelu, kde sebral sedm horských kol různých značek. Občanům Velké Británie vznikla škoda 820 tisíc korun," řekla Čírtková s tím, že pachatel odcizil také speciální prototyp kola za půl milionu korun.

Policie se krádežemi nadále zabývá. "Vše důkladně analyzujeme a prověřujeme, zda má krádeže na svědomí stejný pachatel nebo skupina," dodala.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Boří les se zbaví munice do deseti let, slyšel premiér

Padesát milionů korun na pět set hektarů lesa. Premiér České republiky Bohuslav Sobotka zavítal ve čtvrtek na Břeclavsko.republiky.

Pražští zastupitelé schválili rozdělení grantů na podporu vzdělávání

Na čtvrtečním zasedání pražští zastupitelé schválili rozdělení grantů v rámci celoměstských programů podpory vzdělávání.

Seminář ve Zlíně poradil, jak pečovat o historické hřbitovy a drobné krajinné i sakrální památky

Záchrana historických pohřebišť, kaplí, křížových cest, kamenných křížů a dalších drobných sakrálních památek, taková byla hlavní témata semináře nazvaného Otisky kamenné historie, který uspořádali památkáři Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje ve spolupráci s občanským sdružením Omnium.

Zastupitelé schválili dotační programy města Česká Lípa na rok 2015

Téměř 14 milionů korun rozdělí město Česká Lípa v letošním roce v rámci dotačních programů města, které českolipští zastupitelé schválili na svém březnovém zasedání.

DOPORUČUJEME

Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb
Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA

IP POLNÁREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.povinne-ruceni.com topeni-topidla.com www.ippolna.cz