AKTUÁLNĚ / Krimi

Zloději způsobili na Světovém poháru horských kol na Vysočině škodu přes 1,5 milionu

13. 5. 2012 17:25:00
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Škodu více než 1,5 milionu korun způsobili neznámí pachatelé, kteří ukradli závodní kola a vybavení v okolí Nového města na Moravě na Žďársku. Zloději využili konání Světového poháru horských kol.

Světový pohár horských kol se konal o tomto víkendu. "Neznámí pachatelé v dosud nezjištěné době udělali otvor do okna dodávkového vozidla Renault Master s nizozemskou registrační značkou, které bylo odstavené na parkovišti u hotelu ve Vojtěchově. Zmizelo vybavení a věci za více než 170 tisíc korun," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Holandskému týmu také v sobotu večer zmizelo z parkoviště u Hotelu Ski v Novém Městě na Moravě z volně přístupného servisního stanu horské kolo značky Superior v hodnotě 125 tisíc korun.

"Další krádež nastala v obci Tři Studně. Ze soboty na neděli zloděj vypáčil dveře kolárny hotelu, kde sebral sedm horských kol různých značek. Občanům Velké Británie vznikla škoda 820 tisíc korun," řekla Čírtková s tím, že pachatel odcizil také speciální prototyp kola za půl milionu korun.

Policie se krádežemi nadále zabývá. "Vše důkladně analyzujeme a prověřujeme, zda má krádeže na svědomí stejný pachatel nebo skupina," dodala.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Královci srazilo auto malou cyklistku. Jedenáctiletou dívenku vrtulník transportoval do nemocnice

Ve středu odpoledne vyjížděli krátce po osmnácté hodině policisté trutnovského dopravního inspektorátu do obce Královec, kde došlo k vážné dopravní nehodě.

Koncem července se uzavře loď Hermes pro bezdomovce

Noclehárna na lodi Hermes na konci července přeruší provoz kvůli pravidelné letní údržbě a desinfekci prostor. Uzavřena by měla být od 31. července až do 21. srpna 2014.

Kulturní léto v obci Brloh vyvrcholí tradiční srpnovou poutí

Tradiční srpnová pouť vypukne v neděli 3. srpna v obci Brloh na Českokrumlovsku. Stejně jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na pouťové atrakce a stánky na návsi. Chybět samozřejmě nebude ani mše svatá v kostele sv. Šimona.

Pomoc pro opuštěné psy v Lukavici

Občanské sdružení Pes senior se stará o ztracené, staré a nemocné psy. Provoz sdružení ale není zadarmo a krmivo pro téměř 70 psích obyvatel něco stojí. Na provoz, krmení a opravy kotců přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

DOPORUČUJEME

AKCENTA ENERGIE – výrazná úspora za dodávky energií
Svým klientům nabízí produktová řešení pro úsporu nákladů za energie s individuálním přístupem a na míru potřebám každého z nich - oborová řešení pro podnikatele a firmy, výhodné ceny pro domácnosti. energy.akcenta.eu
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Právě vychází nový časopis Dráček
Časopis Dráček je určen nejen dětem od 3 do 7 let, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně zákládních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný. www.casopis-dracek.cz

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

energy.akcenta.eu www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz