AKTUÁLNĚ / Krimi

Zloději způsobili na Světovém poháru horských kol na Vysočině škodu přes 1,5 milionu

13. 5. 2012 17:25:00
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Škodu více než 1,5 milionu korun způsobili neznámí pachatelé, kteří ukradli závodní kola a vybavení v okolí Nového města na Moravě na Žďársku. Zloději využili konání Světového poháru horských kol.

Světový pohár horských kol se konal o tomto víkendu. "Neznámí pachatelé v dosud nezjištěné době udělali otvor do okna dodávkového vozidla Renault Master s nizozemskou registrační značkou, které bylo odstavené na parkovišti u hotelu ve Vojtěchově. Zmizelo vybavení a věci za více než 170 tisíc korun," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Holandskému týmu také v sobotu večer zmizelo z parkoviště u Hotelu Ski v Novém Městě na Moravě z volně přístupného servisního stanu horské kolo značky Superior v hodnotě 125 tisíc korun.

"Další krádež nastala v obci Tři Studně. Ze soboty na neděli zloděj vypáčil dveře kolárny hotelu, kde sebral sedm horských kol různých značek. Občanům Velké Británie vznikla škoda 820 tisíc korun," řekla Čírtková s tím, že pachatel odcizil také speciální prototyp kola za půl milionu korun.

Policie se krádežemi nadále zabývá. "Vše důkladně analyzujeme a prověřujeme, zda má krádeže na svědomí stejný pachatel nebo skupina," dodala.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybydlené domy v Krnově čekají po regeneraci lepší časy

Do oprav městského bytového fondu město Krnov letos investovalo už 12 milionů korun.

Zloděj vytrhal z železnice kabely. Škoda přesáhla 190 tisíc korun

Mladý muž z Bukovan na Sokolovsku je podezřelý z krádeže. Na konci července v dopoledních hodinách u Dasnice v železniční trati odřezal a následně ze země vytrhal nejméně 380 metrů elektrických kabelů.

Praha se rozloučila s vysokými účty za plyn

Hlavní město Praha v roce 2015 ušetří 5,75 milionů korun za dodávky plynu. Bude ho odebírat plyn od jednoho z největších alternativních dodavatelů energií – CENTROPOL ENERGY.

Pracovníci ústecké charity pracují s bezdomovci i v terénu

Pracovníci Domu Samaritán, který spadá pod Oblastní charitu Ústí nad Labem, si uvědomují, že v ulicích města se stále častěji objevují lidé bez střechy nad hlavou a dalším jednotlivcům či rodinám ztráta bydlení hrozí.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz