AKTUÁLNĚ / Krimi

Zloději způsobili na Světovém poháru horských kol na Vysočině škodu přes 1,5 milionu

13. 5. 2012 17:25:00
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Škodu více než 1,5 milionu korun způsobili neznámí pachatelé, kteří ukradli závodní kola a vybavení v okolí Nového města na Moravě na Žďársku. Zloději využili konání Světového poháru horských kol.

Světový pohár horských kol se konal o tomto víkendu. "Neznámí pachatelé v dosud nezjištěné době udělali otvor do okna dodávkového vozidla Renault Master s nizozemskou registrační značkou, které bylo odstavené na parkovišti u hotelu ve Vojtěchově. Zmizelo vybavení a věci za více než 170 tisíc korun," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Holandskému týmu také v sobotu večer zmizelo z parkoviště u Hotelu Ski v Novém Městě na Moravě z volně přístupného servisního stanu horské kolo značky Superior v hodnotě 125 tisíc korun.

"Další krádež nastala v obci Tři Studně. Ze soboty na neděli zloděj vypáčil dveře kolárny hotelu, kde sebral sedm horských kol různých značek. Občanům Velké Británie vznikla škoda 820 tisíc korun," řekla Čírtková s tím, že pachatel odcizil také speciální prototyp kola za půl milionu korun.

Policie se krádežemi nadále zabývá. "Vše důkladně analyzujeme a prověřujeme, zda má krádeže na svědomí stejný pachatel nebo skupina," dodala.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Historický dům č. p. 2 na Valdštejnově náměstí v Jičíně začal sloužit K-klubu

Rekonstrukce zadního traktu historického domu č. p. 2 na Valdštejnově náměstí je dokončena. Ve středu 17. září byl objekt předán K-klubu.

Muž v podmínce prodával marihuanu

Sokolovští kriminalisté sdělili 24letému muži ze Sokolova obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zfetovaný mladík ve Stráži nad Ohří postřelil muže airsoftovou pistolí

V úterý bylo ve večerních hodinách kolem půl osmé přijato na linku 158 oznámení, že ve Stráži nad Ohří došlo ke střelbě.

Den mobility v Semilech

V letošním roce se město Semily připojí k mezinárodní kampani Evropský týden mobility, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a to celodenní akcí s názvem Den mobility v Semilech, jenž se uskuteční ve čtvrtek 18. září.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com