CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Dětské hřiště Sedmikráska v Praze 7.
Dětské hřiště Sedmikráska v Praze 7.
Autor / zdroj: Martin Vokuš
20.8.2018

V Praze 7 přibývají nová sportoviště a dětská hřiště

PRAHA

Praha 7 upravuje prostory pro trávení volného času dětí a mládeže. Letos prošlo rozsáhlou přeměnou hřiště Sedmikráska v Jateční ulici, které dříve sloužilo pouze těm nejmenším dětem. Dětské herní prvky doplnilo sportoviště pro míčové hry či venkovní posilování. Sportovní nadšenci všeho věku se mohou těšit také na nový sportovní areál, který vznikne na místě starého školního hřiště na Ortenově náměstí. Sportoviště se po rozsáhlé rekonstrukci veřejnosti otevře na podzim.

O zpřístupnění hřiště základní školy T. G. Masaryka na Ortenově náměstí veřejnosti se v roce 2015 zasadili místní obyvatelé a spolek Dolní Holešovice.

„Finančně i organizačně jsme pomohli zrealizovat záměr lidí z okolí hřiště. Otevíráme i další školní hřiště veřejnosti v době, kdy je školy nevyužívají. Je to cesta, jak umožnit sportování v centru města. Loni jsme proto zpřístupnili i hřiště u základní školy U Uranie,“ uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za iniciativu PRAHA SOBĚ.

„Areál sportovního hřiště na Ortenově náměstí přes léto prochází kompletní proměnou. Vznikne zde úplně nové víceúčelové sportoviště, včetně atletických drah, doskočišť, sociálního zázemí
a nového oplocení,
“ doplnil zástupce starosty Pavel Vyhnánek (PRAHA 7 SOBĚ).

V letošním roce byl dokončen také rozsáhlý projekt rekonstrukce dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici. Zde po realizovaných úpravách přibylo nové vybavení, které umožňuje pestřejší škálu využití pro trávení volného času dětí i mládeže.

„Na různých debatách a setkáních se na nás obraceli mladí lidé s tím, že jim zde schází více sportovišť pro mládež. Pamatovali jsme na to i při rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska, kde jsme krom jiného upravili multifunkční plochu pro volejbal, basketbal či fotbal a nově jsme přidali také oblíbené venkovní fitness prvky,“ řekl Ondřej Mirovský, zástupce starosty
a kandidát na primátora za Stranu zelených.

Na hřišti bylo dále instalováno mlžítko, pítko „P“ či bezbariérová WC buňka s přebalovacími pulty. Proběhla nová výsadba popínavek podél zdi lemující hřiště z ulice Jateční. Renovací prošly také všechny chodníčky a mobiliář hřiště, jako jsou lavičky a odpadkové koše.

Již dříve městská část opravila a vrátila do provozu dopravní hřiště v ulici Na Výšinách. Aktuálně se připravuje úprava vnitrobloku vedle školky U Uranie, kde vznikne další nové hřiště, a v plánu je také rekonstrukce dětského hřiště vedle školy na Ortenově náměstí.

Autor / zdroj: Martin Vokuš

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kladeňáci si sdílená kola oblíbili – denně se vydají na stovky jízd

Nový systém sdílených kol, který spustilo město Kladno na přelomu května a června, Kladeňáci využívají hned od počátku, a ve stále větší míře.

Post

Západní Afrika – Tradice i současnost

Krajská vědecká knihovna v Liberci v úterý 18.9. v 18:00 nabízí vyprávění cestovatele a fotografa Tomáše Kubeše z šestiletého putování po Západní Afr

Post

Místo rytířů či zbrojnošů tentokrát obsadí Slezskoostravský hrad záchranáři a zdravotníci

Hrad žije první pomocí. Tak se jmenuje akce, kterou v sobotu 22. září ožije Slezskoostravský hrad. Jedná se o největší akci zaměřenou na poskytování p

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA