AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
17.10.2017

Slezská nemocnice v Opavě má nový mamograf

OPAVA

adiologické oddělení Slezské nemocnice v Opavě nabízí nově svým pacientkám nejmodernější mamografický přístroj Hologic Dimensions. Nový přístroj, za více než 8,5 milionů korun, je přesnější, ostřejší, zvýší celkovou rychlost vyšetření a k lidskému organizmu je šetrnější.

Náš původní mamografický přístroj sloužil v nemocnici osm let a již nesplňoval přísné podmínky pro akreditované mamografické pracoviště, proto jsme museli zakoupit přístroj nový“ vysvětluje důvod nákupu nového přístroje ředitel Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ladislav Václavec, MBA a pokračuje: „Nový přístroj poskytuje lékařům informace nad rámec klasické mamografie, dokáže vyšetřit prsa rychleji, šetrněji, ale také levněji než jiné.“

Nový mamografický přístroj Hologic Dimensions nabízí nejmodernější vyšetřovací metody, mimo jiné i takzvanou tomosyntézu, což je nahlédnutí do nitra prsu v několika vrstvách. „Kromě mnoha nejmodernějších diagnostických metod můžeme na tomto přístroji provádět také kontrastní mamografii. Tato metoda poskytuje další informace nad rámec klasické mamografie a dokáže v některých případech částečně, a v některých úplně, nahradit magnetickou rezonanci prsu, proti které je rychlejší a také levnější,“ vysvětlil jedinečnost nového přístroje primář radiologického oddělení MUDr. Kamil Hudeczek a doplňuje:

„Na diagnostické stanici můžeme výsledky hodnotit prakticky ihned po osnímkování klientky. Bohužel nejčastěji zachycenou diagnózou je v rámci mamografie rakovina prsu. To je podstata toho, proč se preventivní mamografie provádí. Zachytit problém na počátku. Toto onemocnění se bohužel nevyhýbá ani velmi mladým ženám, poukazuje na nutnost prevence primář.

Radiologické oddělení Slezské nemocnice v Opavě ročně vyšetří na tomto přístroji více než 15 tisíc klientů.

„Cením si toho, že se Slezské nemocnici v Opavě daří několik let za sebou hospodařit s kladným hospodářským výsledkem, investovat do nového přístrojového vybavení. Vedení nemocnice i díky tomu může pokračovat v rozvojových trendech tak, aby se pacientům dostalo kvalitní péče. Moderní medicína stojí na rychlé, precizní a šetrné diagnostice. Nový mamograf pomůže lékařům odvádět vysoce profesionální práci ku prospěchu pacientů,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

MAMOGRAF HOLOGIC DIMENSIONS

Mamografický digitální systém Hologic Dimensions je nejmodernějším mamografickým přístrojem současnosti a Slezská nemocnice v Opavě disponuje přístrojem v maximální konfiguraci. Disponuje velmi kvalitním zobrazením při nízké dávce RTG záření (o 20% nižší, než původní přístroj). Oproti standardním mamografům umožňuje tomografické zobrazení (zobrazení v řezech), dále vyšetření s použitím kontrastní látky a provádění biopsií.

Vyhodnocování mamografických snímků se provádí na 2 špičkových RTG diagnostických stanicích s monitory o úhlopříčce 33“ a rozlišením 12 MPx, kterých je v ČR instalováno pouze 5 ks. Tyto monitory posunují možnosti diagnostiky, oproti standardním diagnostickým monitorům, o třídu výše. Je tedy možné zachytit onemocnění v raném stádiu a poté mnohem šetrněji léčit. Celkově systém nabízí nejširší škálu zobrazovacích metod v mamografii a jejich mimořádně přesné vyhodnocení. Cena přístroje je 8.558.330,- Kč. Přístroj byl hrazen z 85% z fondů EU, 10% přispěl zřizovatel Krajský úřad Moravskoslezského kraje a 5% Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Autor / zdroj: Daniel Svoboda

Doporučujeme

Maminčino koření - čistě přírodní koření

Využijte časově omezenou možnost vyzkoušet si špičkové koření z nejkvalitnějších surovin a objednejte si degustační balíčky za zvýhodněnou cenu. www.mamincinokoreni.cz

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Trutnov ekologizuje městskou hromadnou dopravu

Od letošního podzimu budou po trutnovských ulicích jezdit zcela nové autobusy MHD, a to čtyři elektrobusy a tři vozidla na CNG.

Post

Rekordní Mattoni 1/2Maraton Olomouc v africké režii

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc nese přívlastek rekordní. O nové maximum závodu se totiž postaral vítěz a člen RunCzech Racing týmu Stephen

Post

Více spojů, lepší obslužnost. Valašské Meziříčí chce změnit systém MHD

Častější autobusové spoje do centra, více spojů na nádraží a lepší obslužnost některých částí města. Tyto novinky čekají obyvatele i návštěvníky Valaš

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz Maminčino koření

REKLAMA