AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: Bc. Egon Havrlant
18.6.2018

Díky novému vybavení ARO mají nyní pacienti v Uherskohradišťské nemocnici šanci na rychlejší zotavení

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Pacienti, kteří jsou po vážných autonehodách, těžkých úrazech nebo při náhlém závažném zhoršení zdravotního stavu hospitalizováni na Anesteziologicko resuscitačním oddělení Uherskohradišťské nemocnice, dostanou nyní díky modernímu vybavení kvalitnější péči. Nemocnice pracoviště dovybavila přístrojovou technikou a novými lůžky. Péče o pacienty tak bude bezpečnější, šetrnější a zároveň mají i šanci na rychlejší zotavení a návrat do běžného života.

Plicní ventilátor vyšší třídy, resuscitační lůžka s možností elektronického polohování pacientů a nové anesteziologické přístroje - to jsou novinky, které pomohou zkvalitnit péči o pacienty a také zkrátit jejich pobyt na uherskohradišťském ARO. Právě tady lékaři často bojují o každý nádech svých pacientů a moderní technologie v podobě kvalitního plicního ventilátoru jim teď umožní přesnější nastavení ventilačních parametrů nebo lepší měření plicní mechaniky. I díky tomu se šance na přežití a rychlejší zotavení lidí, kteří jsou přijímáni ve vážném stavu, zvyšují.

Výraznou pomocí jsou i nová resuscitační lůžka, která může personál elektronicky polohovat nejen nahoru a dolu, ale i do stran. Usnadňuje to péči o pacienta u lůžka a rovněž zlepšuje podmínky pro rehabilitaci. Oddělení je zároveň vybaveno i novými anesteziologickými přístroji. „Jejich součástí jsou například i odpařovače nových anestetických plynů, které díky kratší době účinku usnadňují řízení průběhu anestezie během operačních výkonů. Podání anestezie je tak bezpečnější a šetrnější k pacientovi. Přístroje mají také velké množství ventilačních režimů, od plně řízených až po ty podpůrné. Díky tomu je anestezie možná i u pacientů s plicním postižením nebo na dechové podpoře,“ vyzdvihuje výhody nového vybavení Lubor Hruška, primář Anesteziologicko resuscitačního oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Oddělení díky evropským dotacím získalo 8 resuscitačních lůžek, 3 anesteziologické přístroje a 6 plicních ventilátorů v celkové hodnotě bezmála 9,6 milionů korun. Zdravotnické zařízení vybavuje svá pracoviště moderní technikou v rámci projektu „Zvýšení kvality návazné péče v Uherskohradišťské nemocnici a. s.“, na který získalo 82,5 milionů korun z IROP Evropské unie a předpoklad Uherskohradišťské nemocnice je, že do projektu investuje celkem 14,6 milionu korun z vlastních zdrojů. Přesná celková čísla budou známa až po vysoutěžení všech částí projektu, tedy na konci roku 2018.

Autor / zdroj: Bc. Egon Havrlant

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Bohemians ubránila výhru proti Slovácku

O osudu utkání rozhodly dvě branky Bohemians z prvního poločasu. Slovácko sice ve druhém poločase mělo převahu, ale skórovat dokázalo pouze jednou.

Post

Žižkov doma jen remizoval s nováčkem z Chrudimi

Už ve 4. minutě obíhal domácí trenér Mikolanda lavici náhradníků, aby společně oslavili Rondičův první gól sezony. O dvacet minut později však přišla

Post

Z přístavby hotelu Praha bude v Novém Jičíně kulturní dům

Nový Jičín se pustil do přestavby novodobé přístavby Hotelu Praha na kulturní dům. Budova, která byla v 70. letech minulého století dostavěna k secesn

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA