AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
21.1.2019

Do registru dárců vstoupilo na hokeji přes čtyřicet lidí

VSETÍN

Celkem 42 zájemců vstoupilo do registru dárců kostní dřeně během sobotního zápasu VHK ROBE Vsetín s Rytíři Kladno. Hokej na dřeň se uskutečnil již počtvrté, celkem přivedl do registru bezmála dvě stovky lidí.

Potřebné odběry malého vzorku krve zajišťovaly opět pracovnice Hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice. „S hokejisty spolupracujeme velmi rádi, Hokej na dřeň je vždy příjemná akce s velkou diváckou kulisou," komentovala primářka oddělení MUDr. Jana Pelková. Spokojeni byli i fanoušci hokejového Vsetína, který porazil Kladno 6:1. „Na stadion se přišlo podívat přes pět tisíc diváků," uvedl jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola a dodal, že každoročně se ke vstupujícím do registru přidá některý z hráčů Vsetína. Letos se nechali zapsat do registru dárců kostní dřeně hokejisté Jiří Karafiát, Antonín Pechanec a Tomáš Pitule. 

Lidé, kteří nestihli akci Hokej na dřeň a rádi by vstoupili do registru dárců kostní dřeně, tak mohou učinit vždy ve středu během odběrů krve od dobrovolných dárců. Zájemci by se měli předem ohlásit a domluvit si návštěvu na telefonním čísle 571 818 605. Podrobné informace najdou rovněž na webu Vsetínské nemocnice.

Autor / zdroj: Mgr. Dana Lipovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA