AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
22.1.2019

Sto třicet prvodárců během jediného dopoledne přivedla do Uherskohradišťské nemocnice kampaň ´450 ml naděje´

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Během jediného dopoledne darovalo v Uherskohradišťské nemocnici krev sto třicet dobrovolníků, kteří přišli k odběru vůbec poprvé v životě. Tamní hematologicko transfuzní oddělení bylo ve čtvrtek 17. ledna už od brzkých ranních hodin bylo doslova v obležení dárců krve. Ti zareagovali na výzvu Nadačního fondu Naděje, primárním cílem kampaně bylo především nalákat prvodárce, což se více než povedlo.

„Naše oddělení je na nápor dárců krve už docela zvyklé, musím ale přiznat, že až tolik lidí jsme nečekali. Nebylo tady téměř k hnutí, za takový zájem o dárcovství krve jsme vděční. Nábor, při kterém se podaří získat více než sto prvodárců, je opravdu mimořádný a rekordní. Skvěle to zvládly také naše sestřičky i všechny laborantky, které se na zpracování a vyšetření odebrané krve podílejí,“ zhodnotil akci lékař Hematologicko transfúzního oddělení René Kamrla.

Projekt „450 ml naděje“ vznikl v září roku 2018 pod patronátem Nadačního fondu Naděje. Doposud se jeho představitelům podařilo zorganizovat hromadné odběry krve v Hradci Králové, Hodoníně, Kyjově a Trutnově. Díky tomu se do registru dárců zapsalo celkem 232 nových jmen. V letošním roce je v plánu kampaň zopakovat ještě také v Brně, Přerově nebo Zlíně.

Autor / zdroj: Mgr. Barbora Žáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA