AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

8.12.2009

Zlínští záchranáři převzali nové sanitky

ZLÍN

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje převzala dvě sanitky typu VW Transporter T5. Další dva stejné vozy by měli záchranáři dostat ještě před Vánocemi.

Sanitky jsou výraznou novinkou vozového parku záchranářů. Jak uvedl vedoucí řidič záchranář Martin Konečný, auta poskytují komfort nejen pro posádku, ale také pro pacienta. "Nové vozy jsou naprostou jedničkou v kategorii zdravotnických aut, která mají záchranáři ve Zlínském kraji k dispozici. Beze zbytku splňují všechna potřebná kritéria i náročné parametry požadované ze strany zlínské záchranky," podotkl Hana Polešáková ze zlínské záchranky.

Kromě moderního interiéru mají sanitky také nový vzhled. Na boku vozidla je žluto-zelená šachovnice a vzadu jsou oranžovo-žluté pruhy. "V prvních měsících provozu si budou muset běžní řidiči na barevné provedení zvykat, ale podle zkušeností záchranářů z Jihočeského a Pardubického kraje to nebude dlouho trvat. Navíc je více než pravděpodobné, že stejné grafické značení začnou od příštího roku na nová vozidla aplikovat další české záchranné služby," doplnila Polešáková.

Další dvě vozidla by měla být do Zlína dopravena ještě do Vánoc. Do konce roku budou sanitky zařazeny do provozu ve Zlíně, Otrokovicích, Kroměříži a Valašském Meziříčí. Nákup ve výši asi 11 milionů korun byl hrazen z investičních prostředků Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. O dalších investicích do vozového parku bude rozhodnuto na základě schváleného rozpočtu na rok 2010.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA