AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

4.12.2012

Na post děkana karvinské Obchodně podnikatelské fakulty byli navrženi čtyři zájemci

KARVINÁ

Volební komise ustavená Akademickým senátem karvinské Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) Slezské univerzity ve stanoveném termínu do 29. listopadu převzala a poté v závěru minulého týdne otevřela obálky s návrhy a též souhlasnými stanovisky kandidátů na funkci děkana.

Mezi 25 platnými návrhy se objevila čtyři jména. Na zasedání Akademického senátu OPF ve středu 5. prosince tak představí programové prohlášení čtyři uchazeči o uvedený post. V abecedním pořadí jsou jimi doc. Ing. Xenie Łukoszová, Ph.D., Mgr. Hamza Messari, Ph.D., JUDr. Marie Sciskalová, Ph.D., a doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.

O týden později, tedy 12. prosince, se uskuteční veřejné zasedání Akademického senátu OPF, v jehož programu se od 12 hodin ve Velkém sále postupně představí všichni kandidáti a před členy akademické obce fakulty budou prezentovat své představy o dalším rozvoji této součásti Slezské univerzity.

Bezprostředně po ukončení veřejného zasedání se senátoři sejdou k volbě kandidáta na děkana OPF. Předpokládá se, že v tomto termínu se bude konat první, případně i druhé kolo volby. Pokud by se v nich nerozhodlo, o kandidátovi rozhodne třetí kolo volby, jež je připraveno na 19. prosince.

Předsedou volební komise Akademického senátu OPF byl na jejím prvním zasedání 31. října zvolen Ing. Josef Botlík, dalšími členy jsou Ing. Štefan Hečko, Mgr. Ing. Roman Šperka a Ing. Tomáš Verner.

Ve více než dvacetileté historii OPF, která se počítá od podzimu 1990 (do vzniku Slezské univerzity existovala OPF jako součást Masarykovy univerzity), vykonávali funkci děkana doc. Ing. Emanuel Šustek, CSc. (1990-1994), doc. RNDr. PhDr. Stanislav Polouček, CSc. (1994-2000), doc. Ing. Tibor Paulík, CSc. (2000-2003), doc. RSDr. Vojtěch Malátek, CSc. (2003-2006), doc. Ing. Eva Wagnerová, CSc. (2006-2007, pověřená vedením), a PhDr. Bohumil Fiala, Ph.D. (2007-2012). Posledně jmenovaný na počátku července na svou funkci rezignoval. Od té doby je řízením OPF pověřena JUDr. Marie Sciskalová, Ph.D.

Autor / zdroj: Martin Kůs

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA