AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
24.8.2017

Rožnov otevírá školky pro dvouleté děti

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Mateřská škola 1. Máje 1153 a Mateřská škola Radost otevírají třídy pro dvouleté děti. Kapacita u MŠ Radost ještě není naplněna, rodiče mohou své děti u této školky stále přihlašovat. V Rožnově také fungují mikrojesle pro děti ve věku od 6 měsíců po čtyři roky.

Dvě městem zřizované mateřské školy otevírají od nového školního roku mimo jiné také třídy pro dvouleté děti. Zatímco u MŠ 1. Máje 1153 tato služba fungovala již v loňském školním roce, pro MŠ Radost je třída pro takto malé děti novinkou. „Vzhledem k zájmu rodičů jsme se rozhodli o otevření jedné třídy pro dvouleté děti s tím, že její kapacita bude maximálně 15 dětí. Samotná třída bude speciálně upravena pro potřeby dětí a pracovat s nimi budou dvě učitelky a chůva,“ prozradila ředitelka školy Milena Kohoutová.

„V současnosti máme přihlášeno deset dětí a kapacita tedy prozatím není naplněna. Vyhlásili jsme proto dodatečný zápis s termínem do 10. září, kdy rodiče mohou své děti přihlašovat. Děti budou docházet do sloučené MŠ Radost, což je bývalá budova na sídlišti Koryčanské Paseky,“ upozornila Milena Kohoutová.

Pro bližší informace mohou zájemci zavolat přímo ředitelce školky na číslo 739 589 313.

MŠ 1. Máje 1153 má kapacitu pro dvouleté děti 27 osob. „V současné době je tato kapacita plně využita. Také u nás se o děti starají dvě učitelky a chůva,“ informovala ředitelka školky Dalimila Čechová.

V Rožnově pod Radhoštěm fungují také mikrojesle. A to pro děti ve věku od 6 měsíců do čtyř let. Jejich provozovatelem je Místní akční skupina Rožnovsko a mikrojesle s (prozatím nenaplněnou) kapacitou 4 děti se nachází na Tyršově nábřeží.

Autor / zdroj: Tomáš Gross

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mládě lemura mongoze v Zoo Ostrava prospívá

Mládě kriticky ohroženého lemura mongoze, které se v ostravské zoologické zahradě narodilo na konci března, velmi dobře prospívá. Dle našich informací

Post

Obyvatelé Frýdku-Místku se dočkali zahájení výstavby obchvatu

Téměř šedesát tisíc obyvatel Frýdku – Místku se dočkalo zahájení nejpotřebnější místní dopravní stavby - obchvatu města a připojení dálnice D56 na D48

Post

Východočeské divadlo se vrací na Kunětickou horu

Už ve čtvrtek 24. května se herci Východočeského divadla přestěhují na Kunětickou horu, kde zahájí letošní sezónu plenérových představení na vyhlídce

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření

REKLAMA