AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
24.8.2017

Rožnov otevírá školky pro dvouleté děti

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Mateřská škola 1. Máje 1153 a Mateřská škola Radost otevírají třídy pro dvouleté děti. Kapacita u MŠ Radost ještě není naplněna, rodiče mohou své děti u této školky stále přihlašovat. V Rožnově také fungují mikrojesle pro děti ve věku od 6 měsíců po čtyři roky.

Dvě městem zřizované mateřské školy otevírají od nového školního roku mimo jiné také třídy pro dvouleté děti. Zatímco u MŠ 1. Máje 1153 tato služba fungovala již v loňském školním roce, pro MŠ Radost je třída pro takto malé děti novinkou. „Vzhledem k zájmu rodičů jsme se rozhodli o otevření jedné třídy pro dvouleté děti s tím, že její kapacita bude maximálně 15 dětí. Samotná třída bude speciálně upravena pro potřeby dětí a pracovat s nimi budou dvě učitelky a chůva,“ prozradila ředitelka školy Milena Kohoutová.

„V současnosti máme přihlášeno deset dětí a kapacita tedy prozatím není naplněna. Vyhlásili jsme proto dodatečný zápis s termínem do 10. září, kdy rodiče mohou své děti přihlašovat. Děti budou docházet do sloučené MŠ Radost, což je bývalá budova na sídlišti Koryčanské Paseky,“ upozornila Milena Kohoutová.

Pro bližší informace mohou zájemci zavolat přímo ředitelce školky na číslo 739 589 313.

MŠ 1. Máje 1153 má kapacitu pro dvouleté děti 27 osob. „V současné době je tato kapacita plně využita. Také u nás se o děti starají dvě učitelky a chůva,“ informovala ředitelka školky Dalimila Čechová.

V Rožnově pod Radhoštěm fungují také mikrojesle. A to pro děti ve věku od 6 měsíců do čtyř let. Jejich provozovatelem je Místní akční skupina Rožnovsko a mikrojesle s (prozatím nenaplněnou) kapacitou 4 děti se nachází na Tyršově nábřeží.

Autor / zdroj: Tomáš Gross

Doporučujeme

Maminčino koření - čistě přírodní koření

Využijte časově omezenou možnost vyzkoušet si špičkové koření z nejkvalitnějších surovin a objednejte si degustační balíčky za zvýhodněnou cenu. www.mamincinokoreni.cz

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ostravští ibisi už létají v přírodě

Mladí ibisi skalní, kteří byli na začátku listopadu převezeni ze Zoo Ostrava na jih Španělska, byli v minulém týdnu vypuštěni do volné přírody.

Post

Poznáte lupiče?

Svou oběť nejprve sledoval, pak ji oloupil a nakonec chtěl poškozenému vybílit konto. Hrozí mu až deset let vězení.

Post

Případ poškození 11 hrobů byl objasněn v krátkém čase

Policisté obvodního oddělení Lutín objasnili v krátkém čase, v rozmezí dvou dnů, poškození 11 hrobů na místním hřbitově ve Slatinicích.

Reklama

www.beautyexpo.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.bezamalgamu.cz

REKLAMA