AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
Autor / zdroj: archiv ZŠ Valašské Klobouky
19.3.2018

Základní škola Valašské Klobouky zve budoucí prvňáčky k zápisu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY

V pátek 6. dubna se na Základní škole Valašské Klobouky uskuteční zápis dětí do prvního ročníku. Zváni jsou k němu dnešní předškoláci narození od 1. září 2011 do 31. srpna 2012 a také děti s odkladem školní docházky z loňska. Rodiče při zápisu čekají potřebné formální úkony a jejich budoucí školáky zase hravá forma prověřování dovedností, znalostí a školní zralosti. O přijetí mohou přicházet žádat v době od 13 do 17 hodin.

„Zápis je především velkým dnem v životě každého předškoláka, a tak bychom si přáli, aby se ve škole děti cítily dobře a aby s paní učitelkou navázaly přátelskou komunikaci, při níž hravým způsobem ukáží, nakolik zvládají základní dovednosti a zručnosti. A i když se dítěti u zápisu některý úkol nezadaří, není třeba jej nijak stresovat a tlačit na něj. Zápis není žádná přijímací zkouška. Rádi rodičům poradíme, jak dovednosti budoucího prvňáčka rozvíjet, ostatně, do září na to bude mít přece ještě dostatek času,“ uvedl ředitel základní školy Karel Ptáček.

Zákonní zástupci by měli s sebou k zápisu přinést rodný list dítěte, svůj občanský průkaz, žádost o přijetí k základnímu vzdělávání a také zápisový lístek, oba formuláře jsou ke stažení na webu školy. „Dostavit se mohou také děti, které dovrší věk šesti let až v průběhu daného školního roku, pokud předloží příslušná doporučení školského poradenského zařízení a v případě mladších dětí i vyjádření dětského lékaře,“ sdělil k potřebným formálním náležitostem Karel Ptáček a dodal, že doporučující posouzení je zapotřebí i v případě žádosti o odklad.

Zapsány mohou být také děti, pro které budou rodiče žádat individuální neboli domácí vzdělávání. „Děti v domácím vzdělávání budou zapsány k plnění povinné školní docházky a mohou být vzdělávány jinde než v budově školy. Stačí, když zákonní zástupci při zápisu předloží i žádost o individuální vzdělávání, k níž opět doloží vyjádření poradenského zařízení,“ řekla k další formě vzdělávání Věra Baloušková, zástupkyně ředitele pro 1. stupeň.

Autor / zdroj: Ing. Lenka Zvonková

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Park Háječek se dočká obměny zeleně

Vykácení starých a nevhodných stromů, náletových dřevin a keřů a následná výsadba nových stromů se připravuje v rámci obnovy parku Háječek na hradecké

Post

V Bohumíně nabízejí k prodeji další stavební parcely

Zájem o stavební parcely v Bohumíně roste. Po deseti zasíťovaných pozemcích ve Slunečné ulici se vloni doslova zaprášilo. Město proto teď přichází s n

Post

V Nemocnici Nový Jičín přišlo v prvním pololetí na svět 392 dětí

Eliška, Tereza, Jakub či Adam, ale i Aurelio nebo Marlen – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Nemocnice Nový Jičín. Celk

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA