AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
Autor / zdroj: Ing. Renata Votrubová
17.4.2018

Školy ve Valašském Meziříčí se zapojují do projektu Zdravá školní jídelna

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Základní školy ve Valašském Meziříčí se postupně zapojují do programu Zdravá školní jídelna. První školou, která v nejbližších dnech získá certifikát, bude základní škola Křižná. Ta splnila deset stanovených kritérií kvality, kterými napomáhá pozitivně ovlivňovat zdraví dětí. Při této příležitosti se v jídelně školy konala kuchařská show s Ondřejem Slaninou z pořadu Kluci v akci.

„Usilujeme o to, aby se děti v našich školách stravovaly co nejlépe. Proto jsme motivovali všechny městem zřizované mateřské a základní školy, aby do projektu Zdravá školní jídelna vstoupily. Posláním projektu je přinášet rady, recepty a příručky, které školní jídelnu pomohou sladit s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO) a pokračovala: „Rozhodli jsme se také, že budeme pravidelně vzdělávat personál našich školních jídelen a organizovat společná setkávání vedoucích školních jídelen a kuchařek s mistry kulinářského umění. Proto jsme do města pozvali známého protagonistu z televizního pořadu o vaření „Kluci v akci“ Ondřeje Slaninu. Jsme rádi, že naše pozvání přijal. Příště by to mohl být například český šéfkuchař, gastronom a moderátor pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich.“

„Do projektu Zdravá školní jídelna jsme se přihlásili proto, že jsme chtěli udělat menší osvětu, co se v dnešním školním stravování děje, co by mohlo být kvalitnější a lepší,“ zdůvodnila vedoucí školní jídelny základní školy Křižná Ivana Křížanová.  

„Ve školních jídelnách se vaří dobře. Školní stravování v České republice je vůbec jedno z nejlepších na světě. Je to spíš jen o tom, aby se paní kuchařky a vedoucí školních jídelen trošku více podívaly těma dětskýma očima a v podstatě neměnily svou práci, protože ji dělají dobře,“ chválil kuchař Ondřej Slanina, který ve valašskomeziříčské školní jídelně připravil polévku - hustý zeleninový krém a domácí rybí hamburger.

Projekt Zdravá školní jídelna vznikl ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a ministerstvem zdravotnictví. Do projektu Zdravá školní jídelna je k dnešnímu dni celorepublikově zapojeno 211 školních jídelen, z nichž certifikát dosud získalo 71. Projekt se snaží o to, aby se ve školních jídelnách podávala pestrá, nutričně vyvážená a chutná strava. 

Autor / zdroj: Ing. Renata Votrubová

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Park Háječek se dočká obměny zeleně

Vykácení starých a nevhodných stromů, náletových dřevin a keřů a následná výsadba nových stromů se připravuje v rámci obnovy parku Háječek na hradecké

Post

V Bohumíně nabízejí k prodeji další stavební parcely

Zájem o stavební parcely v Bohumíně roste. Po deseti zasíťovaných pozemcích ve Slunečné ulici se vloni doslova zaprášilo. Město proto teď přichází s n

Post

V Nemocnici Nový Jičín přišlo v prvním pololetí na svět 392 dětí

Eliška, Tereza, Jakub či Adam, ale i Aurelio nebo Marlen – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Nemocnice Nový Jičín. Celk

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA