AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
17.4.2018

Školy ve Valašském Meziříčí se zapojují do projektu Zdravá školní jídelna

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Základní školy ve Valašském Meziříčí se postupně zapojují do programu Zdravá školní jídelna. První školou, která v nejbližších dnech získá certifikát, bude základní škola Křižná. Ta splnila deset stanovených kritérií kvality, kterými napomáhá pozitivně ovlivňovat zdraví dětí. Při této příležitosti se v jídelně školy konala kuchařská show s Ondřejem Slaninou z pořadu Kluci v akci.

„Usilujeme o to, aby se děti v našich školách stravovaly co nejlépe. Proto jsme motivovali všechny městem zřizované mateřské a základní školy, aby do projektu Zdravá školní jídelna vstoupily. Posláním projektu je přinášet rady, recepty a příručky, které školní jídelnu pomohou sladit s nejmodernějšími poznatky o zdravé výživě,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO) a pokračovala: „Rozhodli jsme se také, že budeme pravidelně vzdělávat personál našich školních jídelen a organizovat společná setkávání vedoucích školních jídelen a kuchařek s mistry kulinářského umění. Proto jsme do města pozvali známého protagonistu z televizního pořadu o vaření „Kluci v akci“ Ondřeje Slaninu. Jsme rádi, že naše pozvání přijal. Příště by to mohl být například český šéfkuchař, gastronom a moderátor pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich.“

„Do projektu Zdravá školní jídelna jsme se přihlásili proto, že jsme chtěli udělat menší osvětu, co se v dnešním školním stravování děje, co by mohlo být kvalitnější a lepší,“ zdůvodnila vedoucí školní jídelny základní školy Křižná Ivana Křížanová.  

„Ve školních jídelnách se vaří dobře. Školní stravování v České republice je vůbec jedno z nejlepších na světě. Je to spíš jen o tom, aby se paní kuchařky a vedoucí školních jídelen trošku více podívaly těma dětskýma očima a v podstatě neměnily svou práci, protože ji dělají dobře,“ chválil kuchař Ondřej Slanina, který ve valašskomeziříčské školní jídelně připravil polévku - hustý zeleninový krém a domácí rybí hamburger.

Projekt Zdravá školní jídelna vznikl ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a ministerstvem zdravotnictví. Do projektu Zdravá školní jídelna je k dnešnímu dni celorepublikově zapojeno 211 školních jídelen, z nichž certifikát dosud získalo 71. Projekt se snaží o to, aby se ve školních jídelnách podávala pestrá, nutričně vyvážená a chutná strava. 

Autor / zdroj: Ing. Renata Votrubová

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Rybáři v jižních Čechách zvou k výlovům rybníků

Výlovy rybníků patří k tradičním podzimním akcím. Na vlastní oči tady můžete pozorovat, jak putují ryby z vody do kádí a jak se pak porcují.

Post

V Třeboni vystavuje bioložka a výtvarnice Barbara Ritterbusch Nauwerck

Od poloviny října do začátku prosince je v prostorách Domu Štěpánka Netolického v Třeboni k vidění výstava bioložky a výtvarnice Barbary Ritterbusch N

Post

V klatovském muzeu můžete obdivovat legendární stavebnici Merkur

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech zaplnila legendární stavebnice Merkur. Zahájil ji její největší světový sběratel Jiří Mládek. Expozici můž

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA