AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

14.1.2010

Nový rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs nastoupí do finkce 1. února

LIBEREC

Profesor Zdeněk Kůs, kterého ve čtvrtek jmenoval prezident Václav Klaus rektorem Technické univerzity v Liberci, se ujme funkce 1. února. Kůs vystřídá rektora Vojtěcha Konopu, který řídil univerzitu sedm let.

„Přeji univerzitě, aby si i v budoucnu udržela pověst velmi kvalitní středně velké univerzity s vynikajícím výzkumem. Aby přitahovala ty studenty, kteří se opravdu chtějí něco naučit a poskytovala jim bezchybné služby a skvělé zázemí. Aby všichni zaměstnanci TUL měli takové podmínky pro práci, ve kterých se najde každý z nich, ať už je vědcem, výborným pedagogem či dokáže obojí. Aby prostředí, ve kterém pracují, bylo stále otevřené, akademicky svobodné a motivující,“ napsal profesor Kůs na úvod svého volebního programu. Jako jednu ze svých priorit označil čerpání peněz z evropských projektů na další vybavení laboratoří i na další profesní vzdělávání pedagogických pracovníků.

Zdeněk Kůs se narodil 4. června 1960, v roce 1984 absolvoval ČVUT Praha. Doktorát získal v roce 1996 na Fakultě textilní TUL, kde také v roce 2000 habilitoval na docenta a v roce 2006 získal titul profesora. Oborem profesora Kůse jsou aplikace výpočetní techniky v textilní a oděvní výrobě, simulace výrobních procesů v oděvní výrobě a vývoj měřicích metod pro textilní materiály a výrobky.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA