AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Střední školy v Ostravě hlásí poslední volná místa

13. 8. 2010 21:31:26
OSTRAVA

Přihlásit se na střední školu v Ostravě mají do konce prázdnin možnost ještě desítky studentů. Některé školy vypisují druhá i další kola výběrového řízení, jejich seznam na webových stránkách krajský úřad podle mluvčího Pavla Olšovského aktualizuje každý týden.

Nejvíce volných míst je v oboru stravování, stavebnictví, nebo elektrotechniky. Volná místa má ale i prestižní gymnázium International School of Ostrava na Ostrčilově ulici, sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových nebo střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského. "Volná místa stále máme. Přijímací řízení probíhají průběžně na základě telefonicky dohodnuté schůzky. Pokud má uchazeč průměr na vysvědčení do 1,69, přijmeme ho bez přijímaček, ostatní absolvují testy," řekla zástupkyně ředitele chemické průmyslovky. Dodala, že během prázdnin přijali dva studenty.

Ve druhém kole přijímacího řízení mohou školy přijmout dodatečně žáky, kteří nebyli přijati ke studiu v prvním kole pro nedostatek bodů v hodnocení, nahradí však přijaté žáky, kteří po prvním kole prohlásí, že ke studiu na zdejší škole nenastoupí.

"Pokud uchazeč přijatý do jedné střední školy, v níž již odevzdal zápisový lístek, chce nastoupit do jiné, do které byl přijat v dalším kole přijímacího řízení, musí požádat písemně ředitele první střední školy o tento zápisový lístek a vzít si ho zpět. To lze ale udělat jen jednou. Doporučuji mít připravenou stručnou písemnou žádost o zpětné vydání zápisového lístku a dostavit se do střední školy, která je povinna bez zbytečného odkladu zápisový lístek vydat. Ten pak uchazeč odevzdá v jiné střední škole, do níž byl přijat, a to do pěti pracovních dnů ode dne, kdy mu bylo doručeno rozhodnutí o přijetí," upřesnil postup při přestupu na druhou školu Olšovský.

Přehled volných míst včetně kontaktních telefonů ve středních školách Moravskoslezského kraje pro školní rok 2010/2011 v jednotlivých okresech je na www.verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový školní rok ve Větřní zahájí dětská dopravní soutěž

Jak se chovat bezpečně v silničním provozu se dozví Děti ve Větřní na Českokrumlovsku hned na začátku nového školního roku. V pondělí 1. září v 15 hodin odstartuje v parku u obecního úřadu dopravní soutěž Větřenská cyklojízda. Děti zde dostanou možnost vyzkoušet si mimo jiné cyklosimulátor a autotrenažer.

Městská knihovna Valašské Meziříčí: Od září nová otevírací doba na dětském oddělení

Od září rozšiřuje Městská knihovna Valašské Meziříčí provozní dobu na oddělení pro děti a mládež na ulici Zašovská. V pondělí a ve středu bude otevřeno od 12 do 18 hodin, v úterý a v pátek od 12 do 17 hodin, ve čtvrtek zavřeno.

Extrémnímu sportovci Tomáši Petrečkovi budou fandit Číňané v uniformách

Před týdnem obsadili druhé místo na Mistrovství ČR, teď se opavský extrémní sportovec a horolezec Tomáš Petreček chystá se svým týmem na dva závody do Číny.

V září představí knihovna ve Valašském Meziříčí výstavu fotografií, Putinovy hry i Marocké království

Městská knihovna připravila na měsíc září řadu opravdových lahůdek. Pavel Hon představí ve vestibulu knihovny své fotografie z divadelních představení. Snímek Putinovy hry rusko-izraelského režiséra Alexandera Genteleva zachycuje nejen zničenou divokou přírodu, ale rovněž přebujelou korupci v jádru Putinovy olympiády.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz