AKTUÁLNĚ / Počasí

Nedělní teploty překonaly rekordy na 106 stanicích v Česku

29. 4. 2012 15:52:00 - aktualizováno: 29. 4. 2012 19:14:21

Celkem 106 meteorologických stanic si po nedělním teplém odpoledni přepíše historické tabulky maximálních teplot. Nejvyšší teplota byla naměřena v Brandýse nad Labem a Plzni, kde překročila třicetistupňovou hranici – meteorologové zde naměřili shodně 31,8 °C, informoval ČHMÚ.

Český hydrometeorologický ústav navíc potvrdil, že padnul rekord také v pražském Klementinu, kde se teploty měří už od konce 18. století.

"V 15 hodin zde bylo naměřeno 29,4 °C. Tato hodnota je zároveň nejvyšší teplotou, která kdy byla v dubnu v Klementinu naměřena," uvedli meteorologové na svých stránkách s tím, že přesnou hodnotu nového rekordu oznámí až po 22. hodině.

Vůbec nejtepleji bylo v neděli v Brandýse nad Labem a Plzni - Bolevci, kde teploměry ukázaly shodně 31,8 °C. V Brandýse tak padl rekord z roku 1955 (27,8 °C) a v Plzni z roku 2000 (25,6 °C).

Přes letních 31°C se teplota přehoupla také v Praze na Karlově, kde meteorologové naměřili 31,5 °C, tedy o 4 stupně více, než v dosud nejteplejším 29. dubnu v roce 1955 a v Poděbradech, kde teploměry ukázaly 31,4 °C.

Více než 30°C naměřili meteorologové téměř po celé republice – ve Staňkově (30,8 °C), Neumětelích (30,5 °C), Doksanech (30,4 °C), Semčicích (30,4 °C), České lípě (30,3 °C) nebo Hradci Králové (30,3 °C).

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V České Lípě probíhá kurz zaměřený na logopedii

V zasedací místnosti českolipské radnice absolvuje v těchto dnech 18 pedagožek ze základních a mateřských škol z Českolipska odborný kurz zaměřený na logopedii. Jeho pořadatelem je Centrum vzdělanosti Libereckého kraje (CVLK) a hlavním iniciátorem, aby se obdobný kurz v České Lípě uskutečnil, byl místostarosta Tomáš Vlček.

Kvůli vyproštění řidiče museli hasiči rozstříhat auto

Na silnici mezi Oborou a Bezdězem na Českolipsku se stala ve čtvrtek odpoledne nehoda s těžkým zraněním. Srazilo se zde nákladní auto a dvou osobní. V osobním voze značky Renault zůstal zaklíněný řidič.

Dal si pivo a panáka, pak vyrazil na cestu

Ve čtvrtek po druhé hodině ranní zastavili policisté na ulici Kysucká v Litovli motorové osobní vozidlo značky Mercedes Benz. Jednatřicetiletý řidič bulharské národnosti pak při orientační dechové zkoušce nadýchal 1,52 ‰ alkoholu v dechu.

Knihovna s hlavou v oblacích

Už potřetí se v pátek 31. 10. večer a během celé soboty 1. 11. 2014 zdarma otevře pro širokou veřejnost Knihovna snů, kterou pro festival Týden vědy a techniky připravuje Knihovna Akademie věd ČR ve své studovně na Národní 3 v Praze.

DOPORUČUJEME

Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb
Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com topeni-topidla.com www.ippolna.cz