KULTURA / Film

Popis: Nový kinosál - Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Nový kinosál - Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm.
15.11.2018

Nově zrekonstruovaný kinosál vítá své první diváky

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

V úterý 13. listopadu 2018 se po více jak měsíční rekonstrukci opět otevřely dveře návštěvníkům frenštátského kina. Dlouho potřebná rekonstrukce zahrnovala výměnu sedadel, koberců, a také výmalbu kinosálu. Náklady dosáhly výše 2,5 milionů korun. Slavnostní večer ke znovuotevření kina s názvem „Jen pro ten dnešní den“ se uskuteční v pátek 16. listopadu v 18 hodin.

„Slavnostní páteční večer připomene návštěvníkům kina jeho historii a zavede je do doby Oldřicha Nového a Adiny Mandlové, tedy do doby vzniku našeho kina ve třicátých letech minulého století,“ uvedla Zuzana Pavlíčková, vedoucí frenštátského kina. Moderování večera se chopí herci Amatérské divadelní společnosti Waterloo. Dále vystoupí LAM trio, TJ Sokol a žáci tanečního oboru místní základní umělecké školy.  Celovečerní program završí promítání legendárního snímku Kristián, jež se stal symbolem prvorepublikové kinematografie.. „Vstup na slavnostní večer je zdarma, rezervace probíhala v Turistickém informačním centru Frenštát pod Radhoštěm. Všechna místa jsou nyní již rezervována, což mi dělá velkou radost,“ doplnila vedoucí kina.

Rekonstrukce kinosálu začala v říjnu 2018 po více jak 35 letech, kdy kino v období let 1978 – 1982 naposledy prošlo většími opravami. Nyní jsou pro návštěvníky kina připraveny nové sedačky, prostor kinosálu byl také vymalován a vybaven novými koberci. „Po rekonstrukci se snížil počet míst v sále na 312 z původních 365 míst. Avšak nové sedačky nabídnou návštěvníkům větší pohodlí a komfort. Od úterka se u nás již promítá a uskutečnilo se také první divadelní představení pro děti. Zatím největší nadšení vzbudila nová dvojsedadla, která jsou umístěna v přízemí v poslední řadě nahoře a v první řadě na balkoně. Krásnou přidanou hodnotou pro znovuotevření je výstava fotografií pana Petra Šiguta, se kterým dlouhodobě spolupracujeme," uzavřela vedoucí Zuzana Pavlíčková.

Autor / zdroj: Ing. Iva Vašendová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vladimír Kunc představí své fotografie v Městské galerii Otrokovice

Vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Kunce se za účasti autora uskuteční 4. března 2019 v 18 hodin v otrokovické galerii. Výstava s názvem ZAKÁZANÁ Š

Post

Valašské záření nabídne Olympic a další hudební hvězdy

Dramaturgie jednadvacátého ročníku multižánrového festivalu Valašské záření 2019 opět nabídne spoustu hudebních lahůdek.

Post

Vysokomýtské dialyzační středisko má za sebou první rok provozu

Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, již jeden rok funguje moderní dialyzační středisko Freseniu

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA