KULTURA / Film

Popis: Nový kinosál - Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Nový kinosál - Kino ve Frenštátě pod Radhoštěm.
15.11.2018

Nově zrekonstruovaný kinosál vítá své první diváky

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

V úterý 13. listopadu 2018 se po více jak měsíční rekonstrukci opět otevřely dveře návštěvníkům frenštátského kina. Dlouho potřebná rekonstrukce zahrnovala výměnu sedadel, koberců, a také výmalbu kinosálu. Náklady dosáhly výše 2,5 milionů korun. Slavnostní večer ke znovuotevření kina s názvem „Jen pro ten dnešní den“ se uskuteční v pátek 16. listopadu v 18 hodin.

„Slavnostní páteční večer připomene návštěvníkům kina jeho historii a zavede je do doby Oldřicha Nového a Adiny Mandlové, tedy do doby vzniku našeho kina ve třicátých letech minulého století,“ uvedla Zuzana Pavlíčková, vedoucí frenštátského kina. Moderování večera se chopí herci Amatérské divadelní společnosti Waterloo. Dále vystoupí LAM trio, TJ Sokol a žáci tanečního oboru místní základní umělecké školy.  Celovečerní program završí promítání legendárního snímku Kristián, jež se stal symbolem prvorepublikové kinematografie.. „Vstup na slavnostní večer je zdarma, rezervace probíhala v Turistickém informačním centru Frenštát pod Radhoštěm. Všechna místa jsou nyní již rezervována, což mi dělá velkou radost,“ doplnila vedoucí kina.

Rekonstrukce kinosálu začala v říjnu 2018 po více jak 35 letech, kdy kino v období let 1978 – 1982 naposledy prošlo většími opravami. Nyní jsou pro návštěvníky kina připraveny nové sedačky, prostor kinosálu byl také vymalován a vybaven novými koberci. „Po rekonstrukci se snížil počet míst v sále na 312 z původních 365 míst. Avšak nové sedačky nabídnou návštěvníkům větší pohodlí a komfort. Od úterka se u nás již promítá a uskutečnilo se také první divadelní představení pro děti. Zatím největší nadšení vzbudila nová dvojsedadla, která jsou umístěna v přízemí v poslední řadě nahoře a v první řadě na balkoně. Krásnou přidanou hodnotou pro znovuotevření je výstava fotografií pana Petra Šiguta, se kterým dlouhodobě spolupracujeme," uzavřela vedoucí Zuzana Pavlíčková.

Autor / zdroj: Ing. Iva Vašendová

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Děti ve Frenštátě pod Radhoštěm uvidí jednu z nejznámějších pohádek bratří Grimmů

Nedělní pohádková představení ve Frenštátě pod Radhoštěm vstupují do třetí sezóny. V malém sále Domu kultury proběhne během roku 2019 celkem sedm nedě

Post

V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumí

Post

Do Česka přichází vodní virtuální realita vyvinutá v Silicon Valley

Češi se mohou ponořit do hlubin oceánu. Umožní jim to první vodní virtuální realita DIVR, která nově přichází do Česka. Revoluční forma zábavy byla př

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA