KULTURA / Hudba

21.9.2009

Jazzový festival nabídne dva dny skvělé muziky

VSETÍN

Již v pátek odstartuje 16. ročník Vsetínského jazzového festivalu Josefa Audese, který si za dobu své existence vydobyl mezi hudebníky, ale i posluchači vynikající renomé.

Festival, který tradičně pořádá Dům kultury Vsetín, město Vsetín a Valašský krůžek jazzový, bude mít i letos co nabídnout, ať už jde o klasický či moderní jazz.

"I tentokrát se nám podařilo zajistit špičkové kapely, naše i zahraniční, takže věřím, že si každý příznivce jazzu přijde na své," říká Vlastimil Bednařík z Valašského krůžku jazzového.

Program festivalu zahájí v pátek 25. září zlínská kapela Jazzzub, která od 18 hodin vystoupí v předsálí Domu kultury. Následovat ji bude, již v hlavním sále, Big band Brno a na 20. hodinu je dlouhodobě naplánován koncert Luboše Bena a Matěje Ptaszka. Tady ale dojde ke změně. "Bohužel, tato dvojice u nás nevystoupí, protože Matěj Ptaszek v minulém týdnu absolvoval velmi těžkou břišní operaci, takže odvolal veškerá svá vystoupení. Místo něj se nám ale podařilo zajistit neméně kvalitní náhradu, kterou je vynikající brněnský kytarista Milan Kašuba se svým kvartetem," pokračuje Vlastimil Bednařík.

Tímto vystoupením ale páteční program nekončí. "Ve 21 hodin vystoupí ve velkém sále velmi zajímavá pražská kapela Jazz Efterrät, která se pohybuje na pomezí jazzu a funky. Souběžně začne program v malém sále, kde je připraveno vystoupení vsetínského seskupení Jazzhec a americké zpěvačky Elizabet Lohninger s jejím kvartetem," představuje večerní program prvního dne festivalu organizátor.

Program jazzového festivalu bude pokračovat v sobotu dopoledne na Dolním náměstí, kde v 9.30 hodin vystoupí opět zlínská kapela Jazzzub, která se publiku představí i před zahájením hlavního večerního programu v předsálí domu kultury. "Hlavní sobotní program začne opět v 19 hodin, a to vystoupením bratislavského kvintetu Hot House, se kterým hrají špičkoví slovenští jazzmeni, jako například trumpetista evropského formátu Juraj Bartoš," láká příznivce jazzu Bednařík. O hodinu později vystoupí vsetínský Jazzevčík, který si i letos pozval zajímavého hosta. "Je to vynikající tenorsaxofonista orchestru Gustava Broma - Rudolf Březina," prozradil organizátor.

Vyvrcholením letošního vsetínského jazzového festivalu bude vystoupení vynikajícího skladatele a klavíristy Jana Hály s kapelou Limited Edition, v níž se představí řada skvělých pražských hudebníků.

Hlavním partnerem festivalu je Český národní symfonický orchestr.

Vstupné na jeden den festivalu činí 250 korun, dvoudenní vstupenka pak 300 korun.

Autor / zdroj: Eva Stejskalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA