KULTURA / Hudba

31.10.2009

Zpěvačka Lily Allenová se v premiéře představila českému publiku

PRAHA

Britská popová zpěvačka Lily Allenová koncertovala poprvé v České republice. Její vystoupení v pražském hudebním klubu SaSaZu sklidilo u domácího publika pozitivní ohlasy.

Před hlavní hvězdou večera vystoupil DJ Make Music, kterého si vyžádala sama Lily Allenová. DJ tak na poslední chvíli nahradil původně plánovanou předkapelu, kterou měla být elektro-popová formace Cartonnage.

Allenová na sebe nechala své fanoušky dlouho čekat a objevila se na pódiu až po 22.30 hodin. "Ahoj, jsem moc ráda, že jsem k vám konečně přijela. V uplynulých letech jsem se sem nedostala," přivítala diváky úspěšná Britka. Během vystoupení odehrála skladby ze svých dvou studiových alb. Rychlé písně střídaly pomalejší balady a Lily Allenová se po každém singlu dočkala dlouhotrvajícího potlesku. Atrakcí jejího klubového koncertu nebyly náročné technické či světelné efekty - zpěvačka si vystačila sama. Dokázala zaujmout diváky svým zpěvem i svou bezprostředností a spontaneitou.

Na pátečním koncertě zazněly hity Smile, LDN, 22, I Could Say, Littlest Things, Oh My God či The Fear. V přídavku nechyběla například populární skladba Not Fair. Po koncertu britské interpretky následuje after party, kterou moderuje Leoš Mareš.

Allenová dorazila do české metropole v rámci svého současného turné k desce It´s Not Me, It´s You, kterou již prezentovala v Rio de Janeiru, Buenos Aires, Paříži či Mnichově. Z Prahy bude pokračovat za fanoušky do Berlína, Hamburku, Sheffieldu, Manchesteru, Birminghamu a do dalších měst.

Lily Allenová vydala své debutové album Alright, Still v roce 2006 a singl Smile se ihned probojoval na první místo britské hitparády. O rok později byla nominovaná na hudební ceny BRIT, MTV Video Music či NME, ale ani jednu ze svých nominací neproměnila ve vítězství. Alba Alright, Still se po celém světě prodalo více než 2,6 milionu kopií. Její dlouho očekávané druhé studiové album It´s Not Me, It´s You vyšlo v únoru letošního roku.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Opět otrava oxidem uhličitým

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA