|
|
Lidé pijou s vodou z kohoutků i nepatrné množství ibuprofenu |
|
Výskyt rakoviny ledvin v Česku je nejvyšší na světě, upozorňují odborníci |
|
Počet všech důchodců meziročně vzrostl o 54 tisíc |
![]() Marie Rottrová.
Foto: korzo.cz |
Sdílet článek Facebook Twitter Google Linkuj.cz Jagg.cz Digg
|
V pražském klubu FX Radost pokřtila zpěvačka Marie Rottrová svoji novou desku Stopy. Kmotrami alba se staly zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková a textařka Hana Sorrosová.
Rottrová vydává novou desku po osmi letech a skladby pocházejí od širokého spektra autorů. Pilotním singlem alba je skladba zesnulé Zuzany Navarové Žaluzie.
"Na albu jsem pracovala poměrně krátkou dobu, ale písničky jsem shromažďovala několik let. Postupně jsem skladby sbírala, poté jsem je zase vyhazovala, až zůstaly ty, které na albu jsou a samotná práce na albu trvala asi měsíc," řekla Marie Rottrová. Zároveň dodala, že před osmi lety začala spolupracovat s kapelou Nerez, jejíž členkou byla i Zuzana Navarová. Ta Rottrové před šesti lety nabídla skladbu Žaluzie, která se stala pilotním singlem desky.
"Každá skladba má něco do sebe. Píseň Žaluzie je mi velmi blízká a také duet Stopy, kterým jsem nazpívala se svým úplně prvním pěveckým partnerem Petrem Němcem z skupiny Flemingo," sdělila Rottrová.
"Je pro mě velkou ctí, že mohu pokřtít album těchto dvou špiček – textařské Hany Sorrosové a pěvecké Marie Rottrové. A když se tyto dvě dámy propojí, vznikne hudební třesk," řekla Lucie Vondráčková.
Zpěvačka, skladatelka a textařka Marie Rottrová je rodačka z Ostravy. Pochází z hudebnické rodiny, otec byl varhaník a matka působila jako zpěvačka. Od dětství se Rottrová učila hrát na klavír. Po maturitě pracovala jako úřednice. V roce 1960 se zúčastnila ostravské hudební soutěže mladých talentů a díky této soutěži dostala pozvánku do Československé televize.
Až do roku 1985 žila v Ostravě, kde působila se skupinami Oktet, Samuel a Majestic. Svoji první gramofonovou nahrávku vydala roku 1970 se skupinou Flamingo. Rottrová pravidelně koncertovala a začala se objevovat v Československé televizi. Velmi často spolupracovala s textaři Jiřinou Fikejzovou, Jaroslavem Wykrentem a Jaromírem Nohavicou.
V 80. letech měla zdravotní problémy a její kariéra úspěšné zpěvačky byla narušena i společenskými událostmi z listopadu 1989. Od roku 2001 zažívá Rottrová svůj velký comeback, který jí zajistilo vydání alba Podívej.
Mezi její hity patří Kůň bílý, Řeka lásky, Lásko, Markétka, duet s Pavlem Bobkem - S tím bláznem si nic nezačínej, Lásko, voníš deštěm, Ty kdo jdeš kolem či Měli jsme se potkat dřív.
![]() |
Prodej koupelnových, designových, litinových a sekčních radiátorů značky Laurens. Nabídka designových ventilů a příslušenství. |
![]() |
Úžasný relax, romantický víkend či pohodová rodinná dovolená v samotném centru městečka Štramberk. |
![]() |
Vyberte si z 900 projektů rodinných domů. Do 10 dnů Vám dodáme vše pro zahájení stavebního řízení, včetně úprav v projektu. S možností výhodného financování. |