KULTURA / Umění

Startuje výstava nejlepších fotografií World press photo

13. 9. 2012 20:17:00
PRAHA

V pražském Karolinu začíná v pátek již 22. ročník výstavy nejlepších novinářských fotografií World press photo. Letošního ročníku se akce zúčastnilo 5247 profesionálních fotografů. Porotě zaslali celkem přes 101 tisíc snímků.

Fotografie ilustrují události, jako je arabské jaro, zemětřesení v Japonsku i události na norském ostrově Ut?ya. Porota vybírala nejlepší snímky v devíti kategoriích a ocenila celkem 54 autorů.

Absolutním vítězem soutěže se stal španělský fotograf Samuel Aranda s fotografií zahalené ženy držící v náručí svého zraněného syna, který byl zasažen slzným plynem při demonstraci v Jemenu.

Cenu Prahy, kterou každoročně udílí primátor, si letos odveze bosenský fotograf agentury Reuters Damir Sagolj za fotografii portrétu zakladatele Severní Korey Kim Ir-sena, který zdobí budovu v tmou zahaleném hlavním městě Pchjongjangu. "Fotografie ilustruje situaci v Severní Korey, která je na první pohled klidná, ale přitom temná. Jediným světlým bodem - symbolem naděje - je portrét Kim Ir-sena," komentoval primátor Bohuslav Svoboda (ODS) výběr.

Mezinárodní výstava novinářských fotografií World Press Photo má v Praze dlouholetou tradici. V pražském Karolinu na Ovocném trhu se pořádá od roku 1990, vždy za podpory primátora hlavního města. Celkem jsou vítězné fotografie vystaveny ve 45 zemích světa.

Nejlepší reportážní fotografie loňského roku budou vystaveny v pražském Karolínu až do 7. října.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Porota posuzovala finalisty "Vinařství roku 2014"

Ve dnech 23. - 25. února navštívili odborníci devítku vinařských společností, které se letos ucházejí o titul "Vinařství roku 2014". Během tří dnů si prohlédli jednotlivá vinařství a v této chvíli už mají jasno, kdo vyhraje v kategorii malé, střední a velké vinařství.

Deset dražitelů z celé České republiky převzalo v Plzni unikátní pivní lahve

Deset pivních lahví v celkové hodnotě 723 116 Kč převzalo do svých rukou deset českých dražitelů. Speciální designové lahve Pilsner Urquell vydražili v rámci prosincové vánoční benefiční aukce pro Centrum Paraple.

Východní Morava bude cestopisná, degustační i plná osobností

Celou řadu zajímavých akcí nabízí počátkem března Východní Morava. Bude cestopisná, degustační i plná osobností.

Na Novojičínsku a Opavsku zemřeli dva muži

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v průběhu neděle u dvou případů s úmrtím osob. V první situaci šlo o smrtelnou nehodu na železnici na Novojičínsku, v druhé o zemřelého seniora v terénu na Opavsku.

DOPORUČUJEME

Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb
Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.

REKLAMA

IP POLNÁREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.povinne-ruceni.com topeni-topidla.com