KULTURA / Umění

Startuje výstava nejlepších fotografií World press photo

13. 9. 2012 20:17:00
PRAHA

V pražském Karolinu začíná v pátek již 22. ročník výstavy nejlepších novinářských fotografií World press photo. Letošního ročníku se akce zúčastnilo 5247 profesionálních fotografů. Porotě zaslali celkem přes 101 tisíc snímků.

Fotografie ilustrují události, jako je arabské jaro, zemětřesení v Japonsku i události na norském ostrově Ut?ya. Porota vybírala nejlepší snímky v devíti kategoriích a ocenila celkem 54 autorů.

Absolutním vítězem soutěže se stal španělský fotograf Samuel Aranda s fotografií zahalené ženy držící v náručí svého zraněného syna, který byl zasažen slzným plynem při demonstraci v Jemenu.

Cenu Prahy, kterou každoročně udílí primátor, si letos odveze bosenský fotograf agentury Reuters Damir Sagolj za fotografii portrétu zakladatele Severní Korey Kim Ir-sena, který zdobí budovu v tmou zahaleném hlavním městě Pchjongjangu. "Fotografie ilustruje situaci v Severní Korey, která je na první pohled klidná, ale přitom temná. Jediným světlým bodem - symbolem naděje - je portrét Kim Ir-sena," komentoval primátor Bohuslav Svoboda (ODS) výběr.

Mezinárodní výstava novinářských fotografií World Press Photo má v Praze dlouholetou tradici. V pražském Karolinu na Ovocném trhu se pořádá od roku 1990, vždy za podpory primátora hlavního města. Celkem jsou vítězné fotografie vystaveny ve 45 zemích světa.

Nejlepší reportážní fotografie loňského roku budou vystaveny v pražském Karolínu až do 7. října.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Halloweenská strašidla ovládnou Galerii Harfa

V Galerii Harfa proběhne v pátek 31. října oslava svátku všech svatých – Halloween. V připraveném odpoledním programu „Strašidlení v harfě“ budou děti soutěžit, plnit bojové úkoly i tančit. Prvních 150 nejrychlejších dostane vlastní dýni.

Na Hodonínsku havaroval autobus. Naštěstí jen cvičně

Hasiči ve čtvrtek v dopoledních hodinách cvičili u obce Strážovice na Hodonínsku. Námětem cvičení Integrovaného záchranného systému (IZS) byla dopravní nehoda autobusu a osobního auta.

Dětská policie v akci. Žáky neodradilo ani deštivé a chladné počasí

Žáci páté třídy Základní školy v Kvasicích se včera dopoledne proměnili v policisty. Dokonce částečně rozhodovali i o trestech pro řidiče, kteří neměli úplně všechno v pořádku.

V Praze bude omezen provoz na křižovatce ulic Koněvova a Českobrodská

Od 25. do 28. října 2014 bude omezen provoz na ulicích Koněvova, Pod lipami, Českobrodská včetně křižovatky Koněvova x Českobrodská.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz