KULTURA / Televize

Otázky Václava Moravce se zaměří na protesty odborů a hrozbu generální stávky

6. 5. 2012 7:12:56 - aktualizováno: 6. 5. 2012 9:40:56
ČR

Na protesty odborů, hrozbu generální stávkou, ale i na rozpočtové škrty, reformy a jejich dopady na občany se zaměří nedělní Otázky Václava Moravce v České televizi. Hosty první části pořadu budou ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.

Kalousek by se s Dufkem měl dostat také k plánovaným prorůstovým opatřením vlády a možnému rušení reforem po případném volebním vítězství levice. V první části pořadu se má mluvit i o zelené naftě, dani z tichého vína, konkurenceschopnosti českého zemědělství, o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a blížících se volbách.

Hlavními hosty další části pořadu budou předseda KSČM Vojtěch Filip a člen Národní ekonomické rady vlády a předseda dozorčí rady firmy Lesy ČR Miroslav Zámečník. Řešit budou právě situaci v podniku Lesy ČR a opakované odklady přijetí zákona o NKÚ.

V nedělních Otázkách Václava Moravce vystoupí i policejní prezident Petr Lessy a předseda Nezávislého odborového svazu PČR Milan Štěpánek.

Ti by se měli vyjádřit k policejním posilám na Šluknovsku, k systémovému řešení bezpečnostní situace v problémových oblastech, finančnímu zajištění Policie ČR a rozpočtu na rok 2013 či k probíhajícímu kázeňskému řízení s policejním prezidentem.

Otázky Václava Moravce začínají na prvním programu České televize v neděli ve 12 hodin.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Žena z Habartova distribuovala pervitin. Hrozí jí až deset let za mřížemi

Sokolovští kriminalisté stíhají 33letou ženu z Habartova ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Mladá Boleslav uctí 28. října výročí vzniku samostatného československého státu

Město Mladá Boleslav uspořádá v den státního svátku, v úterý 28. října, vzpomínkové setkání u příležitosti 96. výročí vzniku samostatného československého státu.

V kině Modrý kříž se bude promítat V. díl filmové kroniky Kutné Hory 1989 - 1994

Filmová kronika „Kutná Hora ve 20. století“ je dokumentem o životě města a blízkého regionu, jak jej v průběhu let svými kamerami zaznamenali kutnohorští filmoví dokumentaristé nebo samotní občané. V kině Modrý kříž budou promítat V. díl kroniky 18. listopadu.

Hledá se nejlepší stavba Jihomoravského kraje 2014

Již třináctý ročník soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2014 vyhlašuje pod záštitou Jihomoravského kraje Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz