KULTURA / Televize

Otázky Václava Moravce se zaměří na protesty odborů a hrozbu generální stávky

6. 5. 2012 7:12:56 - aktualizováno: 6. 5. 2012 9:40:56
ČR

Na protesty odborů, hrozbu generální stávkou, ale i na rozpočtové škrty, reformy a jejich dopady na občany se zaměří nedělní Otázky Václava Moravce v České televizi. Hosty první části pořadu budou ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.

Kalousek by se s Dufkem měl dostat také k plánovaným prorůstovým opatřením vlády a možnému rušení reforem po případném volebním vítězství levice. V první části pořadu se má mluvit i o zelené naftě, dani z tichého vína, konkurenceschopnosti českého zemědělství, o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a blížících se volbách.

Hlavními hosty další části pořadu budou předseda KSČM Vojtěch Filip a člen Národní ekonomické rady vlády a předseda dozorčí rady firmy Lesy ČR Miroslav Zámečník. Řešit budou právě situaci v podniku Lesy ČR a opakované odklady přijetí zákona o NKÚ.

V nedělních Otázkách Václava Moravce vystoupí i policejní prezident Petr Lessy a předseda Nezávislého odborového svazu PČR Milan Štěpánek.

Ti by se měli vyjádřit k policejním posilám na Šluknovsku, k systémovému řešení bezpečnostní situace v problémových oblastech, finančnímu zajištění Policie ČR a rozpočtu na rok 2013 či k probíhajícímu kázeňskému řízení s policejním prezidentem.

Otázky Václava Moravce začínají na prvním programu České televize v neděli ve 12 hodin.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Policisté zadrželi dvojici, která se snažila prodat kilometr dlouhý kradený kabel

V úterý krátce po poledni si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na ulici Nuselská v Praze 4 povšimli podezřelého vozidla. To upoutalo jejich pozornost, jelikož jako spolujezdec seděl muž, kterého znali a věděli, že má bohatou trestní minulost.

Ostrava vyhlásila 21. ročník soutěže Ostravský Dům roku

Statutární město Ostrava každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města v hodnoceném období. Soutěž o titul "Ostravský dům roku" slaví v letošním roce své jednadvacetiny. Město Ostrava ji vyhlašuje již od roku 1994.

U Karlových Varů se srazila sanitka s osobním autem

U Karlových Varů se srazila sanitka s osobním autem, pro zraněné dítě letěl vrtulník. Nehoda si vyžádala celkem tři zraněné, z toho dvě děti a jednoho záchranáře ze sanitky.

O jarních prázdninách bude v zámku Kinských nabitý program

Návštěvníci a jejich ratolesti mají od 10. do 13. března 2015 o zábavu postaráno. Vždy od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne jim pracovníci zámku Kinských nabídnou spoustu aktivit, které si pro ně na ten den přichystali.

DOPORUČUJEME

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.
Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
Naftová topidla Master pro vytápění hal a staveb
Naftové topení patří mezi nejlevnější formy vytápění. Všechna naftová topidla Master mají motory s tepelnou ochranou a elektronickou regulaci plamene. Vždy se snažíme konkurovat nejnižší cenou, kde již od 2ks zboží nabízíme zajímavé slevy.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

topeni-topidla.com www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.povinne-ruceni.com