KULTURA / Televize

Otázky Václava Moravce se zaměří na protesty odborů a hrozbu generální stávky

6. 5. 2012 7:12:56 - aktualizováno: 6. 5. 2012 9:40:56
ČR

Na protesty odborů, hrozbu generální stávkou, ale i na rozpočtové škrty, reformy a jejich dopady na občany se zaměří nedělní Otázky Václava Moravce v České televizi. Hosty první části pořadu budou ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.

Kalousek by se s Dufkem měl dostat také k plánovaným prorůstovým opatřením vlády a možnému rušení reforem po případném volebním vítězství levice. V první části pořadu se má mluvit i o zelené naftě, dani z tichého vína, konkurenceschopnosti českého zemědělství, o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu a blížících se volbách.

Hlavními hosty další části pořadu budou předseda KSČM Vojtěch Filip a člen Národní ekonomické rady vlády a předseda dozorčí rady firmy Lesy ČR Miroslav Zámečník. Řešit budou právě situaci v podniku Lesy ČR a opakované odklady přijetí zákona o NKÚ.

V nedělních Otázkách Václava Moravce vystoupí i policejní prezident Petr Lessy a předseda Nezávislého odborového svazu PČR Milan Štěpánek.

Ti by se měli vyjádřit k policejním posilám na Šluknovsku, k systémovému řešení bezpečnostní situace v problémových oblastech, finančnímu zajištění Policie ČR a rozpočtu na rok 2013 či k probíhajícímu kázeňskému řízení s policejním prezidentem.

Otázky Václava Moravce začínají na prvním programu České televize v neděli ve 12 hodin.

Autor / zdroj: Mediafax


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Farmářský trh oživí v pátek náměstí ve Valašském Meziříčí

Předposlední říjnový pátek bude opět patřit farmářskému trhu. Ten se stal za dobu svého konání trvalou součástí života Meziříčanů.

Zdravotníci s hasiči cvičili zásahy ve výškách i v nedostupném prostředí

V areálu Hasičského záchranného sboru MSK a Zdravotnické záchranné služby MSK v Bruntále se konalo v pátek 17. 10.2014 poslední ze tří společných cvičení složek IZS.

Moravskoslezský krajský úřad zve na den otevřených dveří

Pokud nemáte jasnou představu, jak prožít volný den státního svátku v úterý 28. října, přijďte na krajský úřad v Ostravě. Od 9 do 13 hodin pořádá Den otevřených dveří. Nečeká vás vyřizování otravných záležitostí, ale zábavné dopoledne pro celou rodinu.

Řidička nepřizpůsobila rychlost. Vozidlo skončilo na střeše

Dne 17. října 2014 kolem 17:00 hodin řídila 50letá žena osobní vozidlo značky Ford po silnici II/230 ve směru od obce Skláře na Chodovou Planou. Za obcí Skláře při projíždění ostré levotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, dostala smyk, vyjela vpravo mimo vozovku, kde havarovala v pravém příkopu.

DOPORUČUJEME

Nejlevnější povinné ručení
Jednoduchý kalkulátor pro porovnání povinného ručení pojišťoven v ČR. Internetové ceny i akční sazby, jednoduché sjednání online.
MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace
Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

REKLAMA
REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.povinne-ruceni.com www.ippolna.cz