KULTURA / Ostatní

Popis: Bornholm, Dánsko, dopravní prostředek.
Bornholm, Dánsko, dopravní prostředek.
23.1.2018

Jan Burian přiveze Ekologii duše a výstavu Ostrovy

ŠUMPERK

Další pořad z  cyklu Poezie a  hudba chystá na únor šumperská městská knihovna v  ulici 17. listopadu. Koncert Jana Buriana aneb Ekologie duše nabídne antidepresivní večírek tohoto pražského písničkáře a  fejetonisty. O  den později, ve středu 7.  února, pak vystaví své „Ostrovy“, barevné fotografie s komentářem, v Galerii J. Jílka. Podobně jako před čtyřmi lety Igor Malijevský tak propojí při své návštěvě Šumperka obě výrazné polohy své výpovědi.

Nezaměnitelný osamělý písničkář, básník, prozaik, provozovatel „kulturní ozdravovny“ Jan Burian je synem avantgardního divadelníka E.  F.  Buriana a  herečky a  spisovatelky Zuzany Kočové. Legendární je jeho spolupráce s Jiřím Dědečkem, Petrem Skoumalem nebo Janem Vodňanským. Vydal řadu alb, stál u  zrodu Festivalu osamělých písničkářů, ale věnuje se také literární tvorbě, píše básně, cestopisy i fejetony. Proslavil se jako televizní moderátor svébytných talk show Posezení s  Janem Burianem a  Burianův den žen. Rád cestuje, je spoluautorem filmových dokumentů Islandská paměť a  Chilské deníky. Ve svém novém pořadu s  názvem Ekologie duše zpívá a vypráví o současném životě člověka obklopeném médii a ohromovaném supermarkety a superstary. Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a  kulturní úroveň a  jak přežít v  konzumní společnosti a neublížit si? Na to se nám tento břitký glosátor žhavé současnosti pokusí odpovědět v úterý 6. února od 18.30 hodin v šumperské knihovně.

O necelých čtyřiadvacet hodin později, ve středu 7. února, proběhne v  Galerii J. Jílka od 18 hodin vernisáž výstavy jeho barevných fotografií s komentářem nazvaná „Ostrovy“. Příběhy z  různých, od sebe vzdálených míst jiskří souzněním. Vytvářejí souostroví vzájemnosti člověka a  přírody a  samy si vystačí. Stejně jako v případě prosincové výstavy Leny Jakubčákové nechá kurátor výstavy Miroslav Koval rád doprovodné slovo na autorovi. Výstava potrvá do neděle 4. března.

Autor / zdroj: sumperk.cz

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Letiště Ostrava ukončilo hlavní sezónu a zahajuje přípravy na další

Hlavní sezóna na ostravském letišti Leoše Janáčka se pomalu blíží ke svému konci, ale už nyní je podle předběžných výsledků jisté, že se bude jednat o

Post

Královéhradecký kraj zachraňuje venkovské prodejny

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo dotaci jeden milion korun obcím, ve kterých hrozí zánik venkovských prodejen. Kraj plánuje na jejich

Post

Sitkom Komiks v Komorní scéně Aréna

Do Ostravy vstoupila multifunkční osobnost současného českého divadla, herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška a s ním do Komorní scény Aréna žánr si

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz

REKLAMA