KULTURA / Ostatní

Popis: Bornholm, Dánsko, dopravní prostředek.
Bornholm, Dánsko, dopravní prostředek.
Autor / zdroj: Jan Burian
23.1.2018

Jan Burian přiveze Ekologii duše a výstavu Ostrovy

ŠUMPERK

Další pořad z  cyklu Poezie a  hudba chystá na únor šumperská městská knihovna v  ulici 17. listopadu. Koncert Jana Buriana aneb Ekologie duše nabídne antidepresivní večírek tohoto pražského písničkáře a  fejetonisty. O  den později, ve středu 7.  února, pak vystaví své „Ostrovy“, barevné fotografie s komentářem, v Galerii J. Jílka. Podobně jako před čtyřmi lety Igor Malijevský tak propojí při své návštěvě Šumperka obě výrazné polohy své výpovědi.

Nezaměnitelný osamělý písničkář, básník, prozaik, provozovatel „kulturní ozdravovny“ Jan Burian je synem avantgardního divadelníka E.  F.  Buriana a  herečky a  spisovatelky Zuzany Kočové. Legendární je jeho spolupráce s Jiřím Dědečkem, Petrem Skoumalem nebo Janem Vodňanským. Vydal řadu alb, stál u  zrodu Festivalu osamělých písničkářů, ale věnuje se také literární tvorbě, píše básně, cestopisy i fejetony. Proslavil se jako televizní moderátor svébytných talk show Posezení s  Janem Burianem a  Burianův den žen. Rád cestuje, je spoluautorem filmových dokumentů Islandská paměť a  Chilské deníky. Ve svém novém pořadu s  názvem Ekologie duše zpívá a vypráví o současném životě člověka obklopeném médii a ohromovaném supermarkety a superstary. Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a  kulturní úroveň a  jak přežít v  konzumní společnosti a neublížit si? Na to se nám tento břitký glosátor žhavé současnosti pokusí odpovědět v úterý 6. února od 18.30 hodin v šumperské knihovně.

O necelých čtyřiadvacet hodin později, ve středu 7. února, proběhne v  Galerii J. Jílka od 18 hodin vernisáž výstavy jeho barevných fotografií s komentářem nazvaná „Ostrovy“. Příběhy z  různých, od sebe vzdálených míst jiskří souzněním. Vytvářejí souostroví vzájemnosti člověka a  přírody a  samy si vystačí. Stejně jako v případě prosincové výstavy Leny Jakubčákové nechá kurátor výstavy Miroslav Koval rád doprovodné slovo na autorovi. Výstava potrvá do neděle 4. března.

Autor / zdroj: sumperk.cz

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dětská rehabilitace Hlučín může nakoupit pomůcky pro novou rehabilitační terapii

Dětská rehabilitace Hlučín obdržela od společnosti Lidl šek na 125 300 korun, které použije na nákup rehabilitačních pomůcek pro nově zaváděnou rehabi

Post

Otevření Klubové scény s Andreou Ruilovou-Barzola

Otevření komorní Klubové scény, která vznikala v létě 2018 v prostorách bývalé cukrárny v KD Plzeňka, s ekvádorskou zpěvačkou.

Post

Orel křiklavý znovu hnízdí v Moravskoslezském kraji

V České republice se vyskytují čtyři druhy orlů – orel mořský, orel skalní, orel královský a orel křiklavý. Nově bylo ochránci přírody ze Stanice pro

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA