KULTURA / Ostatní

Popis: Snímek zobrazující benefiční koncert v roce 2016.
Snímek zobrazující benefiční koncert v roce 2016.
21.8.2018

Hra o pyžama potěší pacienty i návštěvníky nemocnice a pomůže s vybavením dětského oddělení

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Muzikálové melodie z představení Hra o pyžama potěší pacienty i návštěvníky areálu Uherskohradišťské nemocnice, kde v neděli 26. srpna od 17:00 hodin proběhne benefiční koncert. Na heliportu kvůli tomu vyroste koncertní pódium, na jehož prknech vystoupí herci Slováckého divadla. Jde o tradiční akci, jejíž výtěžek tentokrát poputuje na podporu dětského oddělení.

V rámci svých celoročních projektů Uherskohradišťská nemocnice organizuje celou řadu osvětových, preventivních a také zábavních akcí. Mezi ty nejvyhledávanější patří Den pro rodinu, nebo právě připravovaný benefiční koncert. Na tom už léta spolupracují také herci Slováckého divadla. Ti v letošním roce návštěvníkům nabídnou melodie z muzikálu Hra o pyžama.

„Prostředí, v němž se tento proslulý americký crazy muzikál odehrává, je poněkud netradiční – je jím totiž továrna na pyžama. Jde o jedno ze zásadních děl velké éry klasických muzikálů čtyřicátých a padesátých let, které se dočkalo i filmové verze,“ přibližuje představení Jožka Kubáník, herec a tiskový mluvčí Slováckého divadla.

Vstupné na koncert bude dobrovolné a jeho výtěžek nemocnice využije na podporu svého aktuálního celoročního projektu. Tím je Rok dítěte.

„Konkrétně tyto prostředky použijeme na nákup nového vybavení pro naše oddělení. To by se totiž mělo v zimě stěhovat do právě dokončovaného druhého centrálního objektu. Aktuálně potřebujeme nakoupit nové postýlky pro kojence a lůžka pro větší děti,“ vysvětluje plány nemocnice Irena Baroňová, zástupkyně primáře dětského oddělení.

Na venkovní ploše bude příležitost se nejen dobře pobavit, ale také se občerstvit. V případě nepříznivého počasí se ale akce neuskuteční.

Autor / zdroj: Egon Havrlant

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Česká Lípa vyhlásí soutěž o Českolipský výrobek roku

Podpořit a zviditelnit místní drobné podnikatele a živnostníky chce Město Česká Lípa. Českolipští radní proto na svém zasedání schválili záměr vyhláše

Post

Na běžkách v srdci Beskyd, to je Karlovská 50

Unikátní atmosféra, občerstvovačky s frgály, startovní výstřel valašských portášů a jedinečná trať. To je závod Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích, k

Post

Jak lze naskládat celoživotní vzpomínky do jednoho malého kufříku ukázali senioři v Dobřanech

Po téměř roční přípravě, celé řadě společných sezení a tvoření, spatřila světlo světa výstava s názvem Vzpomínkové kufříky.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA