KULTURA / Výstavy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
28.11.2018

Zvonice zve na vánoční výstavu Půjdem spolu do Betléma

KAROLINKA

Oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku zve na vánoční výstavu Půjdem spolu do Betléma. Na výstavě budou k vidění betlémy, a to jak v tradičním pojetí jeslí v chudé stáji, tak rozsáhlá řezbářská díla o desítkách až stovkách figur, která kromě jesliček ukazují život obyčejných lidí v regionu.

„Představíme díla současných tvůrců, školených i amatérských řezbářů, kteří žijí a tvoří v regionech Valašska, Lašska a Vsacka. Výstava bude doplněna i expozicí ikon,“ pozvala k návštěvě Jana Michutová ze Sdružení pro rozvoj Soláně, které výstavu pořádá společně s nově vzniklým Spolkem českých betlemářů  a jeho pobočkou Betlemáři Valašska.

Slavnostní vernisáž se uskuteční v neděli 2. prosince ve 14:00 a svými koledami ji doprovodí dětský pěvecký sbor Základní školy z Velkých Karlovic.


Půjdem spolu do Betléma

Zvonice na Soláni, Bzové 325, 756 05 Karolinka

3. prosince 2018 - 29. ledna 2019
út-pa 9:00-16:00, so-ne 9:00-17:00


Půjdem spolu do Betléma - vánoční výstava ve Zvonici Soláň

Autor / zdroj: Zdeněk Urbanovský

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny Do skleníku Fata Morgana se v březnu vrátí exotické orchideje

Fascinuje vás krása orchidejí? Pak si určitě nenechte ujít letošní 13. výstavu ve skleníku Fata Morgana, která se ponese v duchu oslavy krásy rostlinn

Post

Vladimír Kunc představí své fotografie v Městské galerii Otrokovice

Vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Kunce se za účasti autora uskuteční 4. března 2019 v 18 hodin v otrokovické galerii. Výstava s názvem ZAKÁZANÁ Š

Post

Valašské záření nabídne Olympic a další hudební hvězdy

Dramaturgie jednadvacátého ročníku multižánrového festivalu Valašské záření 2019 opět nabídne spoustu hudebních lahůdek.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA