Autor / zdroj: sfc.cz
22.8.2017

Táborsko v Opavě sahalo po třech bodech, ale nakonec prohrálo

OPAVA / TÁBOR

V rámci vloženého kola zavítal tým Táborska na půdu slezské Opavy, kde po výborném výkonu prohrál 2:1. A znovu může hovořit o pořádné porci smůly. Kdyby totiž Nešický za stavu 1:1 jedenáct minut před koncem proměnil své sólo, výsledek mohl skončit úplně jinak.

Táborsko začalo televizní duel sympaticky, snažilo se držet míč, o první střelecký pokus se zasloužil Štohanzl, ale Opava šla brzy do vedení. V 10. minutě Jan Schaffartzik ve vápně dvakrát obehrál Součka, poté poslal míč mezi malé vápno a penaltu, kde Jurečka balón s pomocí tyče uklidil za Tomu. V 18. minutě promáchl stoper Navrátil a na Tomu se řítil opavský Jurečka, ale bránu naštěstí pro Jihočechy netrefil.

Opava se tlačila do zakončení ze standardek, ale žádnou akci v další gól za první poločas nepřetavila. Táborsko se kromě poziční hry pokoušelo také o brejky - a jeden před přestávkou skvěle vyšel. Ve 42. minutě po pravé straně opavské obraně frnknul Prošek, předložil do vápna dlouhý centr, který krásně hlavou do šibenice zužitkoval Mrsić – 1:1.

Táborsko zahájilo druhou půli velmi aktivně a ukázalo několik rychlých kombinací. Na konci jedné zakončoval v 56. minutě Štohanzl, což ocenil i komentátor. Hra se valila na obě strany. V 60 minutě dvakrát nebezpečně zakončoval Jurečka, ale defenziva hostů byla velmi pozorná.  Ani Táborsko útočně nezahálelo, a tak diváci viděli oboustranně ofenzivní fotbal.

Největší šanci druhého poločasu měl na svých kopačkách v 79. minutě Nešický. Ten běžel po bleskovém průniku do rozklížené opavské obrany sám na gólmana, který mu obrovskou příležitost zmařil.  Nedáš - dostaneš. Zapalač v 80. minutě poslal do vápna měkký centr a Žídek ho hlavou dostal do sítě - 2:1.

Slezský FC Opava – FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 10. Jurečka, 80. Žídek – 42. Mrsić
Rozhodčí: Berka – Fišer, Horák
ŽK: 1:3, 92. Jurečka - 78. Musiol, 79. Nešický, 84. Klusák
Diváci: 2300

Slezský FC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Stříž – Kayamba (85. Mozol), Schaffartzik, Jursa (65. Zapalač) – Zavadil – Jurečka, Kuzmanović (73. Smola)

FC MAS Táborsko: Toma – Prošek, Navrátil, Klusák, Souček – Kučera – Mrsić, Nešický, Štohanzl, Mysliveček (83. Kostka) – Musiol

Autor / zdroj: Luboš Dvořák / fctaborsko.cz