SPORT / Fotbal

Popis:
22.7.2018

Střídající žolík Pázler v závěru skolil Karvinou, Slovan vyválčil první body

LIBEREC / KARVINÁ

Liberec nastoupil do úvodního kola Fortuna ligy proti Karviné ve slušivých retro dresech. Ty domácím hráčům dlouho nepřinášely střelecké štěstí, přesto se po závěrečném hvizdu v Liberci slavilo. Pět minut před koncem vystřelil Slovanu první tři body střídající Jan Pázler, novic v liberecké sestavě.

Začátek prvního soutěžního utkání se nesl v hodně opatrném duchu. Oba týmy výrazně šetřily šancemi a bylo zřejmé, že ani jeden ze soupeřů nechce inkasovat. Prvním nebezpečnějším pokusem se prezentoval hostující Moravec, jeho střelu z úhlu však Hladký bez větších problémů lapil.

Velkou šanci otevřít skóre dostal po čtvrthodině hry Mashike, nová tvář v libereckém útoku. Konžský forvard těžil z úspěšného napadání Ševčíka a tvrdou ranou Berkovce pořádně vylekal. Karvinský gólman si ale dokázal poradit stejně jako o pár minut později, kdy pro změnu vyrazil přízemní střelu Malinského.

S postupem času bylo domácí mužstvo stále víc a víc aktivní, černožlutý obranný val Karviné však držel dál. Když už se zdálo, že si hostující defeniziva vybrala slabší chvilku, nacentroval Malinský jen těsně za Mashikeho, což libereckému útočníkovi znemožnilo zakončení.

Po přestávce se obrázek hry nijak drasticky nezměnil. Slovan útočil a měl více ze hry, Karviná naproti tomu bránila a čekala na svou šanci.

V 61. minutě nahradil Malinského Aleš Nešický a byla to právě tato nová akvizice, která hledala před poloprázdnou bránou Mashikeho. Ten by s největší pravděpodobností zakončoval do prázdné, konečky prstů gólmana Berkovce mu v tom ale zamezily.

Do konce zápasu už nezbývalo mnoho času, a tak se kouč Hornyák rozhodl vsadit všechno na ofenzivu a poslat na hřiště Jana Pázlera. A nejlepší střelec loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže splatil důvěru hned po dvou minutách, když hlavou sklepl do sítě Ševčíkův centr.

Pázlerova branka domácí mužstvo uklidnila a Karviné, která drtivou část zápasu spoléhala na skálopevnou obranu, se najednou rozsypal její plán jako domeček z karet. Slezský klub už pak síly na zvrat hledal marně. Liberec hubený náskok udržel a připsal si do tabulky první tři cenné body.

FC Slovan Liberec - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branky: 85. Pázler
Rozhodčí: Julínek – Fišer, Podaný
ŽK: Nešický - Čolić, Panák, Moravec, Wágner, Dreksa
Diváci: 4 548

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula (83. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite – Malinský (61. Nešický), Ševčík, Potočný, Pešek (76. Koscelník) – Mashike Sukisa

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka, Tusjak – Panák – Jan Moravec, Suchan (86. Ramiréz), Budínský (70. Šisler), Letić (73. Kalabiška) – Wágner

Autor / zdroj: Jan Kousal / fcslovanliberec.cz

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Letiště Ostrava ukončilo hlavní sezónu a zahajuje přípravy na další

Hlavní sezóna na ostravském letišti Leoše Janáčka se pomalu blíží ke svému konci, ale už nyní je podle předběžných výsledků jisté, že se bude jednat o

Post

Královéhradecký kraj zachraňuje venkovské prodejny

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo dotaci jeden milion korun obcím, ve kterých hrozí zánik venkovských prodejen. Kraj plánuje na jejich

Post

Sitkom Komiks v Komorní scéně Aréna

Do Ostravy vstoupila multifunkční osobnost současného českého divadla, herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška a s ním do Komorní scény Aréna žánr si

Reklama

www.bezamalgamu.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA