Autor / zdroj: fcb.cz
14.8.2018

Baník Ostrava obral Bohemians o všechny body

PRAHA / OSTRAVA

Vyprodaný vršovický „Dolíček“ byl svědkem třetího vítězství Baníku v sezoně. O tříbodovém zisku rozhodli v 87. minutě bratři Šašinkové. Jakub přihrával a Ondřej zakončoval.

Zápas to byl oboustranně zajímavý a přinesl řadu šancí. Vždyť Baník vedle gólu trefil třikrát tyč a domácí byli také nebezpeční.

Zápas odstartovala rána Roberta Hrubého, která zatřásla břevnem. Míč poslal do šestnáctky Daniel Holzer. Milan Baroš balon jemně tečoval, a pak přišla Hrubého pumelice. Chyběly centimetry. Běžela dvacátá vteřina zápasu…

Když ne gól, alespoň znamení pro hosty, že to půjde. Ale domácí také dokázali být nebezpeční.  V 11. minutě zacentroval z přímého kopu Mašek, v šestnáctce Baníku vyskočil nejvýše Bartek, ale pálil hlavou.

Domácí se pak stále více tlačili na polovinu Baníku. Obrana Ostravanů byla ale velmi pozorná, a tak se až ve 31. minutě dostal k nebezpečné střele Juliš. Jan Laštůvka byl u své levé tyče včas a ránu vyrazil.

A pak přišla zase šance Baníku. Hlavičku Roberta Hrubého ale stačil gólman Valeš dostihnout. Ve 41. minutě musel ze hřiště Milan Baroš. Bolest achillovky byla příliš značná, nedalo se nic dělat. A do hry nastoupil Ondřej Šašinka…

Po přestávce se na hřiště vrátil živější a aktivnější Baník. V 54. minutě to z dálky zkoušel Dame Diop, jeho zajímavá táhlá střele mířila mimo. Pak přišla první velká chvíle Ondřeje Šašinky. V šestnáctce se k němu zničehonic odrazil míč, on bez váhání vystřelil a trefil tyč.

A nebylo všem nastřeleným tyčím konec. Lukáš Pazdera v šestnáctce přiťuknul míč Dame Diopovi, a ten to na malém vápně zkusil akrobaticky… a do tyče.

A pak už přišla 87. minuta a velká chvíle bratří Šašinků. Starší Jakub přišel právě před minutou na hřiště. Převzal si přihrávku, kterou mu do šestnáctky poslal Denis Granečný. Vyzrál na bránícího Bederku a udělal si prostor k tomu, aby mohl přihrát na přední tyč. A právě tam nabíhal jeho bratr Ondřej. Neváhal a z první levačkou propálil Valeše.

Jakub Šašinka nechtěl za bratrem zaostat a také on se ještě v poslední minutě dostal do dobré střelecké pozice. Valeš jeho ránu vyrazil. Na vítězství Baníku tím už ale nic změnit nemohl.

Bohemians Praha 1905 - FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Branky: 87. O. Šašinka
Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška
ŽK: Krch, Vodháněl - Jánoš, Holzer, Šindelář, Granečný
Diváci: 4 590

Bohemians Praha 1905: Valeš – Švec, Krch, Bederka, Dostál – Bartek, Reiter (69. Vodháněl), Hašek, Vaníček – Juliš (60. Yusuf Helal), Mašek (87. Šmíd)

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo (74. Granečný), Jánoš, Hrubý, Holzer - Diop (86. J. Šašinka), Baroš (42. O. Šašinka)