31.1.2016

Litvínov doma jasně přehrál Hradec

LITVÍNOV / HRADEC KRÁLOVÉ

Čtyři využité přesilovky nasměrovaly Litvínov proti Mountfieldu k jasné výhře, kterou Litvínov přerušil sérii čtyř porážek.

Hanzlova řada zahrozila ve 4. minutě, hosté odpověděli brejkem dva na jednoho. Hübl první zahřál trestnou lavici, v závěru přesilovky si Hradečtí vynutili tlak a jedna rána mířila jen centimetry vedle tyče. Jen co se hrálo pět na pět pálil z levého křídla Jurčík a byla tam i dorážka, Svoboda však odolal.

Ven pak šel Kudrna, domácí zahřáli diváky závarem, ne však brankou. Až při trestu Jurčíka vzplály emoce, divákům se jeho údajný prohřešek - filmování - nepozdával. Přesilovku využil Courchaine, projel obranou domácích jako nůž máslem a bekhendem nahoru přesně zakončil, 0:1.

Poslední dvě minuty přinesly Východočechům horké chvilky, po Knotkově vyloučení ještě špatně střídali a draze za to zaplatili. Dvojnásobnou výhodu Verva využila. Po buly přišly krátké rychlé přihrávky a Pavlíkova přízemní přesná střela od modré čáry z voleje k tyči, 1:1.

Druhá část byl z domácí strany dlouho nevídaný kolotoč, na který dokázali posadit vyspělý tým Mountfieldu. Základem tříbrankového vedení po 40 minutách byly ovšem výborné Petráskovy zákroky za stavu 3:1.

Půl minuty po zahájení hry osvědčil důraz Lukeš. Svoboda neudržel puk a probuzený domácí kanonýr jej protlačil za čáru poté, co Hüblova dorážka mířila do tyče. Minutu na to v pokračující přesilovce 5/4 napřáhl na golfák Frolo a přesně z modré čáry trefil milimetrově, 3:1.

Pak přišly Petráskovy chvíle. Hradec přidal, nesnížil ale ani poté, co si vynutil Kubátův faul. Na konci oslabení se Petrásek roztáhl v brance a chytil gólovou střelu po křížné přihrávce. Trest Červeného a třetí využitá přesilovka Vervy za sebou! A důkaz, že si tým naklonil i štěstí: Lukešovo nahození bylo sražené na hůl rozjetého Pavlíka, který se dostal za obránce a v pádu naservíroval puk Hanzlovi, 4:1.

Ve třetí části si žlutí výhru pohlídali. Znovu pomohl Petrásek, krátce po první bully chytil možnost Knotka. Piroš podrážel a Hübl hákoval, ale největší možnost měl domácí kapitán Trávníček - skončila na tyči prázdné branky.

"Dejte jim bůra!" se v Litvínově skandovalo po dlouhé době. Při vyloučení Vašíčka přání splnil z úhlu Gerhát poté, co Svoboda chytil šanci Hüblovi. Litvínov poprvé v sezóně nastřílel pět branek a deset kol před koncem oživil své šance.

Ohlasy trenérů

Jiří Šlégr (HC VERVA Litvínov): "Poslední čtyři zápasy hrajeme agresivní hokej, který hrát chceme. První třetina nebyla z naší strany ideální, dost na můj vkus opatrná. Řekli jsme si pak v kabině, že se musíme víc tlačit do brány a výsledek se v podobě gólů dostavil. Ve druhé třetině jsme hráli dobře. Když tam padnou góly, tak se hráčům trošku rozvážou nohy a ruce. Začali jsme hrát takový lehčí hokej, který vypadal hezky. Dali jsme konečně nějaké góly z přesilovek, což rozhodlo. Děkuji mužstvu a především brankáři, protože soupeř měl v první i druhé třetině vyložené šance. Hradec je kvalitní. Radek Duda? Jak jsem řekl po minulém zápase, dohodli jsme se s ním, že zapracujeme na kondici, každý den mu připravujeme trénink."

Vladimír Kýhos (Mountfield HK): "Odehráli jsme dobře první třetinu a dostali se i do vedení. Pak jsme špatně vystřídali. Věděli jsme, že má Litvínov dobré přesilovky. Jak jsme skončili první třetinu, tak jsme i začali druhou, za dvě minuty jsme dvakrát inkasovali. Od té doby byli domácí lepší, mimo závěr druhé třetiny, kdy jsme měli šance, abychom korigovali. Litvínov byl lepší hlavně v důrazu a nasazení. My jsme měli problém dostat se k nim před bránu. Oni naopak byli hodně důrazní před naší brankou. My jsme to nepokryli, beci dneska dovolili soupeři dost. Litvínov zaslouženě vyhrál."

HC VERVA Litvínov - Mountfield HK 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Pavlík (Hanzl), 21. Lukeš (Hubl, Gerhát), 22. Frolo (Piroš), 32. Hanzl, 53. Gerhát (Hübl, Lukeš) – 18. Courchaine (Ihnačák, Frühauf)
Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Jindra, Zíka
Vyloučení: 5:7
Využití: 4:1
Diváci: 4248

HC VERVA Litvínov: Petrásek – Kubát, Pavlík – Černý, Pavelka - Frolo, Gula – Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Hořava, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, Doležal. Připraven Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr

Mountfield HK: Svoboda - Plášil, Pláněk, Frühauf, Hronek, Vašíček, Dietz, Čáp - Dej, Kukumberg, Bednář - Červený, Ihnačák, Honejsek - Courchaine, Vantuch, Köhler - Šimánek, Knotek, Kudrna. Připraven Kacetl. Trenéři Kýhos a Martinec

Vitakraft - zdravé mlsání pro naše mazlíčky!

I zvířata mají jen jedno zdraví! Pokud chceme našim domácím mazlíčkům dopřát to nejlepší, měli bychom jim podávat pouze pochoutky určené speciálně pro zvířata. Vybírejte z široké nabídky Vitakraftu. www.vitakraft.cz