SPORT / Hokej

19.3.2018

Boleslav ani napotřetí v Jihlavě nevyhrála

JIHLAVA / MLADÁ BOLESLAV

K vidění byl i přes jasně dané postavení obou celků slušný hokej, skóre otevřel v 9. minutě v oslabení Skořepa. Druhou branku Dukly obstaral o dvacet minut později Žálčík. Do třetí třetiny vstupovali domácí tak s dvougólovým polštářkem, který ještě ve dvou přesilovkách navýšili. Naopak Lars Volden nemusel tahat puk ze sítě ani jednou, svoji důvěru tak splatil vychytanou nulou a jistil pohodlnou výhru 4:0.

Zápas předposledního kola skupiny o umístění začal v celkem solidním tempu. Hra postupně zrychlovala, při tlaku hostí v útočném pásmu byl vyloučen Diviš na konci 8. minuty. Ani sám trestaný ale asi nečekal, že by se mohl na trestné radovat. O 38 sekund později totiž špatnou nahrávku vypíchl Josef Skořepa a z vlastního pásma upaloval před Kroftovu branku. K té se sice nedostal, ale vše si vynahradil trefou přímo do pravého vinglu. Zároveň tak přispěl svým gólem k zajímavé věci, kdy vsítil gól ve stejné minutě, jako Chomutov v Litvínově a Kladno proti Motoru v semifinále WSM ligy. Jihlava po tomto vstřeleném gólu měla více ze hry, nadějně vypadala akce z poloviny třetiny, kterou táhl Rabbit. Na konci 14. minuty Anděl našel zpoza brány volného Skořepu před brankou, dočasný kapitán Dukly ale přestřelil břevno. Spolu s koncem třetiny lehounce vzplály emoce, důkazem budiž vzájemné vyloučení Lence a Váni. Minutu před sirénou vystřelil nadvakrát z pravého kruhu Žálčík, Krofta poprvé vyrazil před sebe a Žálčík z dorážky poslal kotouč nad. Na druhou stranu se tak řítili tři hráči Boleslavi, Urban trefil z mezikruží vedle.

Druhou periodu zahájili hosté v tlaku a přesnější hrou. Jenže se nevyvarovali chyb a v 23. minutě mohl trestat Rabbit, z pravého kruhu trefil boční síť. O tři minuty později přišla největší šance hostí. Půža v přečíslení 2 na 1 nahrál nepřesně a mohl tak kontrovat Valský, svoji kličku zakončil na levé tyči. Dukla tak přečkala tuto šanci a sama skórovala v 29. minutě. Nejprve Žálčík předvedl parádní prohazovačku mezi nohy, při zakončení ale neuspěl. Kotouč si vzal následně Anděl, přenesl hru na Lukáše Žálčíka a ten byl tím, kdo trefil mimo dosah Krofty. Dukla měla nadále lepší herní projev, žádnou šanci si ale nemohla vytvořit. Nepomohlo tomu ani vyloučení Říhy a tak se šlo do kabin s vedením domácích o dvě branky.

Uplynulo teprve 92 sekund, když se stadion radoval potřetí. Po vyloučení hostujícího Urbana vyhrál souboj v rohu de la Rose a přes Diviše se puk dostal k Petru Strakovi, který překonal bezmocného Kroftu. Hosté se ale nemínili spokojit s nulou na svém kontě a předvedli několik výpadů do útočného pásma. Na začátku 44. minuty předvedl jeden takový Pacovský, Volden jeho střelu z pravého kruhu ale zneškodnil. K vidění byla nadále vyrovnaná hra, bylo ale pravdou, že ani jeden tým se již moc do útočných tažení nehnal. V průběhu první pětiminutovky ještě pobavila fanoušky střela Bryhnisveena tečovaná Čermákem tak zvláštně, že kotouč vylétl vysoko do vzduchu, aby dopadl u levé tyče. Minutu nato byl však znovu vyloučen Urban, tentokrát za hákování a Dukla ťala počtvrté. Vyhození hostujících hráčů si zpracoval Erik de la Rose, švédský zadák pak tvrdě pálil o levou tyč a dal tak domácím čtyři branky náskoku. Tento moment již definitivně zlomil větší odpor hostí a zápas se už tak pouze dohrával. Středočeši mohli snížit na začátku 50. minuty, když se jim naskytla možnost 15 sekund pěti proti třem, ničím však domácí svatyni neohrozili. V samotném závěru byl ještě vyloučen Dlapa za vyhození puku ze hřiště, 54 sekund před koncem trefil Šidlík z nápřahu břevno. Tím tak zároveň domácí bek uzavřel velmi zajímavé a nadprůměrné utkání, kde Boleslav nepřekonala Voldena a na výhru tak musí čekat delší dobu, i napotřetí Jihlava uhájila své hájemství. Dukla porazila Mladou Boleslav 4:0 a zajistila si 13. místo v tabulce.

HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Skořepa, 29. Žálčík (Anděl), 42. Straka (Diviš, de la Rose), 48. de la Rose
Rozhodčí: Sýkora, Hejduk – Rampír, Klouček
Vyloučení: 5:7