Autor / zdroj: basket-nymburk.cz
17.1.2018

Besiktas byl nad síly Nymburku

ISTANBUL / NYMBURK

V dalším zápase Basketball Champions League Nymburk po pěti výhrách v řadě našel přemožitele. Stal se jím v jedenáctém kole lídr skupiny Besiktas Istanbul, kterému podlehl na jeho palubovce 91:80.

S domácími hráči Nymburk odehrál opět skoro tři čtvrtiny vyrovnaný zápas a dokonce první, třetí a čtvrtou čtvrtinu v celkovém součtu vyhrál 72:65. Jenže chleba se lámal ve druhé, kdy nastřílel pouze 8 bodů a v obraně dovolil soupeři 26 bodů.

V průběhu celého zápasu hosté nejvíce bojovali s fyzickými dispozicemi pivotů Besiktase Sanli (211 cm), Clark (209 cm) nebo Palacios (205 cm). To se jednak projevilo na doskoku, který prohráli 31:45. Na obranném doskoku vládli domácí v poměru 32:20 a to ve druhé čtvrtině, kdy se nedařilo střelecky, sebralo šance na opravu nepovedeného pokusu. Ve druhém poločase dokázali středočeši najít zbraň na jejich výškovou převahu, při pivotování v blízkosti koše vypomáhali s obranou naše křídla nebo rozehrávači a snažili se ukořistit míč. Byla to účinná taktika, Besiktas dal ve třetí čtvrtině jen 16 bodů. Ze hry pivotů Besiktase však profitovali další dva fyzicky dobře stavění hráči Strawberry a Weems, kteří si hodně vypomáhali střelbou z dlouhé vzdálenosti, když podkošoví hráči domácích vytížili naši obranu v dolním postavení nebo po clonách.

I přes všechny problémy s obranou, klíčovým momentem zápasu byl střelecký výpadek ve druhé čtvrtině. Na úvod druhé čtvrtiny Nymburk měl solidní střelecké pozice na perimetru. Třikrát dobrý pokus netrefil, jednou ztratil míč a domácí, kteří se v tomto úseku dokázali dostat z desetibodové ztráty do vedení, hodně ožili. Naopak my jsme měli problémy se střelbou, zpracováním míče a bylo vidět, že nám nervozita zbytečně svázala ruce. Ke cti hráčů budiž, že i přes to, že se přes Besiktas převalil jako tsunami, zápas nesbalili a po změně stran dokázali ubrat ze ztráty i více než deset bodů.

Besiktas JK - ČEZ Basketball Nymburk 91:80 (25:29, 51:37, 67:60)

Body: Strawberry 18, Clark a Adams 15, Sipahi 14, Weems 11, Sanli 10, Palacios 5, Diebler 3 - Ray 13 (6 doskoků), Berisha 13, Peterka 11 (trojky 6/3), Benda 8, Lawrence 7 (5 asistencí, 3 zisky, 3 ztráty), Kříž a Vyoral 7, Pumprla 5 (7 doskoků), Barać 4, Hruban 3, Bohačík 2
Rozhodčí: Baldini, Kozlovskis, Nikolič

Besiktas JK: Al, Güler (K), Clark, Geyik, Veyseloglu, Adams, Sanli, Strawberry, Sipahi, Diebler, Palacios, Weems

ČEZ Basketball Nymburk: Ray, Benda, Pumprla (K), Lawrence, Berisha, Peterka, Bohačík, Davis, Barac, Kříž, Vyoral, Hruban